Od LAN party přes hromadu přednášek po TEDxYouth Prague. Týdenní přehled akcí

6. 10. 2019 | | Sport, Studentský život, Zprávy ze školy TEDx Youth

Čtvrtý týden semestru má pro vás nachystáno spoustu zajímavých přednášek a akcí. Ať už jste zmatení ze všech možných e-zdrojů, které Vysoká škola ekonomická (VŠE) nabízí, zajímáte se o burzy, meditaci, start-upy, vlastní rozvoj, jaké to je cestovat do Ománu, či jste zapálený hráč počítačových her nebo nadšenec do Pub kvízů, z nabídky tohoto týdne si určitě vyberete.

Pondělí 7. října

Hráči PC her zpozorněte! Spolek 4FIS pro vás po prvních třech náročných týdnech semestru připravil LAN party vol. 11 k odreagování. Přijďte upustit páru ke hře Unreal Tournament 2004. Svůj vlastní herní set-up a dobrou náladu si vezměte do NB 473. Startuje se v 18:00!

Úterý 8. října

Od 7:30 do 12:00 budete moci v salonku rektorky a atriu Italské budovy udělat dobrý skutek. HR klub VŠE pořádá již třetí ročník akce Daruj krev na VŠE, kde nově kromě krve budete moci darovat i kostní dřeň. Nezapomeňte se ujistit, že pro dárcovství splňujete všechny podmínky, které má klub uveden v popisu události.

Čeká vás psaní seminárek a jiných prací, či už nějakou píšete, a hledáte kvalitní zdroje? V tom vám může pomoc Knihovna VŠE, která od 12:45 pořádá v Klubu knihovny přednášku na téma „Jak se vyznat v hodnocení vědeckých časopisů (IF, AIS, SJR) a najít si nejcitovanější články a autory v oboru.“

Středa 9. října

Zajímá-li vás Afrika a Blízký východ a jste student Fakulty mezinárodních vztahů (FMV), nenechte si ujít přednášku bývalé velvyslankyně ČR v EU Jany Hybáškové. Seminář „Afrika a Blízký východ: Hrozby a výzvy“ pro vás připravil spolek Junior Diplomat Initiative. Přednáška začíná v 18:00 v Rektorském salónku Akademického klubu VŠE. Na akci je nutné se registrovat přes e-mail registrace@jdi-vse.cz – uveďte své jméno, ročník a obor studia.

V rámci projektu Absolventské středy jste zváni na „Meditační workshop – zlepšete spánek a využití mozku“, kterým vás provede Tomáš Reinbergr, absolvent FMV, sportovec, kouč a meditující. Od 18:00 si v RB 211 budete moci s Tomášem vyzkoušet meditaci na 10 minut a poslechnout pár zajímavých informací o tom, jak je meditace účinná. Na akci je nutná registrace přes tento odkaz.

Přijďte oprášit znalosti a vědomosti na první PubQuiz tohoto akademické roku, který pro vás připravil spolek 4FIS. Začíná se ve 20:00 v Magnetu. Registrujte se zde.

Čtvrtek 10. října

Knihovna VŠE pořádá ve 14:30 seminář s názvem „Myšlenkové mapy: jak skloubit studium a kreativitu“. Seminář se bude konat ve Studijní knihovně na Jižním Městě v JM 0158.

Ostřílení i zacínající cestovatelé zbystřete! Díky Klubu cestovatelů VŠE se budete moci opět podívat na jiný kraj světa, tentokrát do Ománu. Cestovatelská přednáška „Omán aneb cestování po Blízkém východě pro začátečníky“ začíná v 19:45 v NB A.

Pro nadšence do architektury v IT organizuje spolek 4FIS workshop s diskuzí na téma „Architektura IT jako psychická úchylka“. Workshopem, který se uskuteční v prostorách DeepView v Všehrdova 560/2 na Malé Straně od 18:00, bude provázet Milan Šterba. Na akci je nutné se zaregistrovat zde.

Zajímáte se o burzovní obchody? Pak si nenechte ujít přednášku organizovanou Institutem strategického investování s názvem „Inside Clearstream: Where new technologies meet postrading“. Potkáte zde pana Bertholda Kracke, globálního CEO Clearstream Banking AG, který bude na téma burzovních obchodů, Clearstreamu a německé burze přednášet od 19:45 v RB 212.

Pátek 11. října

Pokud je pro vás široká nabídka e-zdrojů na VŠE španělská vesnice, pak je seminář od Knihovny VŠE přímo pro vás. Na semináři „E-zdroje a jak v nich efektivně hledat“ se kromě nutných základů k zorientování také například dozvíte, jak najít nejnovější číslo týdeníku The Economist. Přijďte říct zmatení a zoufalství nad e-zdroji NE do Klubu knihovny v 9:15.

Již 4. ročník Startup Festivalu od xPORTu VŠE je tu! Program začíná na žižkovském kampusu VŠE v 9:00, těšit se můžete na spoustu zajímavých přednášek a vystavujících firem. Vstup je zdarma, na jednotlivé přednášky a workshopy je ale nutné se zaregistrovat – více informací zde.

Sobota 12. října

V Kinu Dlabačov proběhne oblíbená akce TEDxYouth@Prague 2019 s názvem Pro sebe | pro nás, která se tentokrát dotkne témat jako dobrovolnictví, opakované využívání zdrojů v rámci cirkulární ekonomiky, budování komunit či odpovědné užívání informačních technologií. Těšit se můžete těšit například na Johannu Nejedlovou či Dušana Matušku. Vstupné pro studenty stojí 350 Kč – kupujte zde.

Neděle 13. října

Fanoušci hokeje a týmu Engineers Prague, další zápas je tu! Tentokrát k nám zavítá tým BO Ostrava. Zápas začíná v 11:45 v HC Hvězda Praha a vstupné je 50 Kč.

 

Foto: Filip Kubus

Mohlo by tě zajímat: