Přehled akcí: i nadále letní kina a sousedské slavnosti

14. 9. 2020 | | Studentský život Praha_

Je před námi poslední týden před začátkem semestru. Pokud stále nevíte, jak strávit posledních pár volných dnů, inspirujte se naším přehledem. Čekají na vás letní kina, tančírna, historické slavnosti, odborná diskuze a mnoho dalšího. Navíc, jelikož nám počasí pořád přeje, nenechte si ujít tipy na koupání v Praze a okolí.

Pondělí 14.9.

V podělí započnou na Václavském náměstí a náměstí Republiky Svatováclavské oslavy. Chybět nebude dobré jídlo a pití i doprovodný program v podobě hudebních interaktivních vystoupení v dobových kostýmech a výstavy dětských kreseb. Pivovarníci připravili také specialitu – Svatováclavské pivo podle tradiční receptury. Oslavy vyvrcholí ve sváteční pondělí.

Úterý 15.9.

I v úterý můžete zavítat na holešovické výstaviště, kde probíhá akce s názvem Praha Září. Na programu je promítání oscarového snímku Zelená kniha, Salsa Bachata tančírna a mnoho dalšího.

Středa 16.9.

Milovníci dobrého jídla a Abby by neměli minout EAT IN kino! v Manifesto marketu na Florenci. Ke shlédnutí bude druhý díl kultovního snímku Mamma Mia s podtitulem „Here We Go Again“. Promítat se začne kolem 19:00. Hotovost ale nechte doma, ve stáncích je možné platit pouze kartou.

Čtvrtek 17.9.

Prague Climate Talks: Klimatická změna a společnost se uskuteční online na facebookových stránkách EUROPEUM Institute for European Policy. Do diskuze se budete moci zapojit od 17:00 do 18:30, pořadatelé také doporučují se v předstihu registrovat. Rizika spojená s klimatickou změnou se stávají stále více známá a diskutovaná. Účast potvrdili Michaela Trtíková Vojtková z Ústavu empirických výzkumů STEM, novinář, expředseda a bývalý člen strany „Zelení – Strana zelených“ Matěj Stropnický a Petr Doubravský z Fridays For Future Česká republika.

Podzim se nese ve znamení vína a vinobraní, ale také burčáku. Ten se bude ve čtvrtek rozlévat na střeše Lucerny. Burčák v oblacích začne v 17:00 a vstupné činí 150 Kč a jako welcomedrink bude servírována sklenička burčáku. Vstupenky můžete zakoupit online zde.

Pátek 18.9.

Všichni zajisté ví, co se v Čechách stalo v roce 1620. Tuto čtyři sta let starou událost  připomene slavnostní průvod vojsk Prahou v předvečer bitvy na Bílé hoře. Průvod vyrazí v 18:00 od Písecké brány a dojde až do Parku Maxe van der Stoela.

Sobota 19.9.

Víte, co je to terralóna? Dozvíte se to v sobotu od 9:00 do 21:00 v zahradách Černínského paláce. Model planety Země bude u Ministerstva zahraničních věcí České republiky vystaven u příležitosti Cen SDGs 2020 a Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Sobota se ponese ve znamení sousedských slavností, budete totiž moct Zažít město jinak. Konkrétní časy zahájení a program se odvíjí od jednotlivých míst dostupných v přehledu na webových stránkách. I ve své čtvrti tak budete zažívat koncerty, divadlo, hry pro děti, ale i domácí jídlo nebo dílny.

Večer se nádvoří Kasáren Karlín promění v letní kino. Promítat se bude, ve spolupráci s americkou ambasádou, snímek Quentina Tarantina „Tenkrát v Hollywoodu“ v původním znění s českými titulky. Zahájení je plánováno na 20:00. Vstup do areálu stojí 80 Kč a je k dispozici v předprodeji online. Dejte ale pozor, zakoupená vstupenka vám místo zaručí místo pouze do 19:45 a propadá pět minut před začátkem.

Neděle 20.9.

V neděli začne odložený Evropský týden udržitelného rozvoje, který bude probíhat až do 26. září. Do projektu je zapojeno mnoho akcí po celé Evropě. Více informací naleznete na českých webových stránkách.

Foto: Tomáš Medek

Mohlo by tě zajímat: