Projeďte Evropu křížem krážem. Namísto peněz platíte Red Bully

18. 1. 2016 | | Cestování, Studentský život Red Bull Can You Make It_Milano_Red Bull  Content Poll

První závod „Red Bull Can you make it?“ se odehrál v roce 2014. Po dvou letech přichází znovu. Smysl celého závodu je velice jednoduchý: vytvořit tříčlenný tým, nechat doma telefon, peněženku a jen s plechovkami Red Bullu a se zapůjčeným mobilem s internetovým připojením cestovat po Evropě.

Koho akce zaujala, musí nahrát krátké video v angličtině, aby se dostalo mezi 165 nejlepších. Nahrávka by měla vyjadřovat, proč právě tento tým by měl být mezi finalisty. Přihlašování probíhá do 14. února. Vybraná družstva z více jak padesáti zemí světa se sejdou 12. dubna na startu, kde začne dobrodružství. Checkpointy a cílovou destinaci organizátoři během ledna zveřejní na svých stránkách. Konec putování bude po týdnu – 19. dubna.

Za snídani se platí Red Bullem

Co budou jíst, kde budou spát, čím se hodlají dopravovat a jak budou platit, to budou soutěžící řešit pouze pomoci svých vyjednávacích schopností a plechovek Red Bullu. Aktuální polohy všech týmů budou ke sledování na webu, stejně jako jejich průběžné hodnocení, složené z bodů za splnění checkpointů rozmístěných po všemožných evropských městech a také za provedení speciálních úkolů a další aktivity.

Location: Prague / CZ / Event: Can You Make It

V minulém ročníku závod na vlastní kůži zažili Happy Three Friends z ekonomky: Petr Paseka, Jakub Dušek a Martin Panulin (viz. Šílený závod Evropou. Zvládne ho tým ekonomky?). „Startovali jsme ve dvanáct z Vídně a kontrola v Bratislavě zavírala ve čtyři. Měli jsme čtyři hodiny na to se tam dostat. Ze začátku jsme nevěděli, jak dlouho to bude trvat, jak máme rychle makat,“ vzpomíná na začátek Petr Paseka. „Hned po startu se nám rozbil telefon, který jsme měli na natáčení videí a fotek, takže ve výsledku jsme měli na přesun tři a čtvrt hodiny,“ dodává.

Je nutné podotknout, že tenkrát zvládly checkpoint na Slovensku čtyři týmy – včetně zástupců z ekonomky. Jaké postřehy by se mohli hodit budoucím soutěžícím? Nejmilejší lidi potkali studenti ve Slovinsku, nejhorší v Itálii. Během závodu si na směňování rychle zvyknete. „Nepřišlo nám divné ráno vstát a místo placení za snídani dát plechovku Red Bullu,“ smějí se Happy Three Friends.

Foto: archiv Red Bull

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by tě zajímat: