Rektorka VŠE se ani letos udělování státních vyznamenání nezúčastní

25. 10. 2018 | | Zprávy ze školy Pražský hrad

Spor mezi rektory vysokých škol a prezidentem Milošem Zemanem zřejmě neutichne ani během letošních oslav vzniku Československa. Mnozí z nich se totiž ani tento rok nehodlají zúčastnit slavnostního ceremoniálu 28. října na Pražském hradě, kde v rámci oslav proběhne i tradiční udělování státních vyznamenání.

Nejznámějším aktérem v tomto sporu jednoznačně přetrvává rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který od roku 2013 na ceremoniál ani jednou pozván nebyl. Rektor VŠCHT Karel Melzoch zatím pozvání neobdržel, ale udělování státních vyznamenání by se dle mluvčího VŠCHT nezúčastnil ani v takovém případě, kdy by pozvání nakonec dorazilo.

Oslav 100 let od vzniku Československa se na Pražském hradě letos nebude účastnit ani rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze Hana Machková. Redakci iListu tuto informaci potvrdilo PR oddělení VŠE. „Paní rektorka včera (pozn. red. v úterý 22. října 2018) obdržela pozvánku na nedělní slavnostní ceremoniál na Hradě. Nicméně z osobních důvodů se ho nezúčastní.“

Ilustrace: Archiv iListu

Mohlo by tě zajímat: