Studentská koalice v senátu má o člena méně

12. 5. 2016 | | Zprávy ze školy Akademický senát VŠE

Složení Akademického senátu (AS) se změnilo. Studentku Adrianu Domorákovou z Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) nahradil Martin Vokálek, který se při volbách se 117 hlasy umístil na prvním místě v seznamu náhradníků.

„Přišla mi pouze informace od pana profesora Berky, že slečna Domoráková ukončila studium, a tudíž mi k tomuto dnu vzniká mandát, jakožto prvnímu náhradníkovi,“ říká Vokálek. Ke studentské koalici se podle svých slov zatím přidat nechce, ale nebrání se spolupráci. Domoráková se k situaci nevyjádřila. Podle informací iListu její odstoupení souvisí s ukončením studia, protože opakovaně nesplnila studijní požadavky.

Senát ve znamení změn

Nejedná se o první změnu v AS, na podzim minulého roku rezignovala na svůj mandát vyučující Alena Češková (rovněž z FMV) poté, co její mandát zpochybnil vyučující z Národohospodářské fakulty, protože v předloňském roce nevyučovala žádný kurz, a tudíž nemá nárok na mandát. Děkan FMV pak ale písemně potvrdil, že Češková byla akademickou pracovnicí fakulty a členkou akademické obce FMV.

První zasedání AS poznamenal spor o mandátu Jiřího Trumpeše z Fakulty podnikohospodářské, který se vlekl čtyři měsíce, spor nevyřešilo ani vyjádření právníků. Nakonec se většina akademických senátorů shodla a vydala prohlášení, že mandát Trumpeše nebyl platný, protože v době nabytí mandátu ukončil bakalářské studium ale do magisterského ještě nebyl přijat.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by tě zajímat: