Týdenní přehled akcí: Navštivte vernisáž a poznejte Singapur i Antarktidu

13. 3. 2023 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Pátý školní týden nabízí mnoho byznysových přednášek, na kterých zjistíte, jak se buduje úspěšná firma, co znamená umění leadershipu nebo jak je možné řídit firmu bez hierarchie. Chcete-li svůj volný čas trávit odlehčenější zábavou, můžete třeba zavítat na přednášku o Antarktidě, ochutnat jarní street food nebo zajít na pivo se studenty Arts managementu.

Pondělí 13. března

Jak se řídí firma bez podřízených a nadřízených, se můžete dozvědět v pondělí na přednášce studentského spolku SKOK, který si jako přednášejícího pozval Radka Majera ze společnosti TTC Teleport. Vysvětlí vám, jak funguje firma, kde se každý podílí na rozhodování a změnách, a odpoví na otázku, zda je tento demokratický systém vůbec aplikovatelný. V případě zájmu se v 18:00 dostavte do učebny RB 109 na Vysoké škole ekonomické (VŠE).

Paralelně se s přednáškou v pondělí večer na půdě VŠE uskuteční vernisáž děl Pavla Janouškovce s názvem Krajinou. Od 18:00 do 19:30 se znalci a obdivovatelé umění budou moci kochat kompozicemi autorových akvarelů, které mají zaujmout, pobavit či dokonce donutit k hlubšímu zamyšlení.

Hráči deskových her a milovníci složitých strategií nebo bleskových postřehovek mohou tento týden odstartovat na akci 4FIS: Deskovky II. Večer plný her proběhne ve fantasy a sci-fi baru Geekárna od 20:00.

Úterý 14. března

I v letním semestru pokračuje série přednášek a diskusí v rámci Exportních večerů, které přinášejí originální a praktické pohledy manažerů i odborníků ze státní správy k vybraným tématům současného světa obchodu, investic a zahraničního podnikání. V RB 210 tak od 18:00 proběhne v tomto semestru zatím druhá přednáška s názvem Jak Singapur změní tvůj život? Inovace, které ovlivní budoucnost lidstva. Přednášejícím bude pro tento večer ředitel Česko-singapurské obchodní komory Marcel Bednář.

Středa 15. března

Co je to vlastně leadership, jak se liší kompetence leadera od kompetencí manažera a o co jde v situačním leadershipu? Odpovědi si přijďte v 18:00 vyslechnout od Lukáše Krupky, managera z Business Consulting z EY. Událost Umění leadershipu pořádá Klub daňařů v sídle společnosti EY. Pro účast je z kapacitních důvodů nutná registrace.

Oktagon je největší organizace pořádající turnaje bojových sportů v Česku a na Slovensku, která se chce stát evropskou ligou mistrů v bojových sportech. Ve středu v 19:35 máte šanci potkat jejího managing directora Petra Filipce. V místnosti RB 211 s ním můžete diskutovat také o jeho startupu a kariéře business konzultanta na akci Petr Filipec (Oktagon): Jak se staví firma, která dobývá Evropu.

Pokud si už chcete odpočinout od byznysových témat a o středečním večeru spíše relaxovat, určitě navštivte tradiční přednášku Klubu cestovatelů, která vás vezme na tajemnou Antarktidu. Od 19:45 v RB 212 bude o svém zážitku na jižním pólu a o návštěvě Amundsen-Scottovy výzkumné stanice vyprávět host Karel Báťa.

Čtvrtek 16. března

Spolek studentů Arts managementu zve ve čtvrtek v 19:00 všechny studenty (nejen) z oboru do hospody U Habásků na Arts pivo Erasmus edition. Účastníci mohou pozvaným hostům položit jakékoliv otázky týkající se výjezdu na Erasmus. Vystupující zájemcům povypráví o zahraniční škole, o tamních předmětech i o cestovatelských zážitcích.

Pátek 17. března

Studenti cestovního ruchu by si neměli nechat ujít už dvanáctý ročník konference Fórum cestovního ruchu, která probíhá jako součást veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Hlavním tématem bude tento rok udržitelnost z pohledu ochrany životního prostředí i z ekonomického a sociálního aspektu. Dějištěm konference bude hala č. 8 v areálu PVA EXPO Letňany a kromě mnoha zajímavých přednášejících promluví i proděkan Fakulty mezinárodních vztahů Daniel Houska. Účast na konferenci je podmíněná bezplatnou registrací, ale pokud by se někdo nemohl dostavit fyzicky, celá událost bude také vysílána online. Konference bude zahájena v 10:30 a celý program je k dispozici zde.

Sobota 18. března

Pokud o víkendu rádi relaxujete u dobrého jídla, Jarní street food na Náplavce k tomu bude ideální příležitostí. Kromě klasických street food specialit můžete ochutnat pokrmy z celého světa a pokud vám odvaha dovolí, dojde i na hmyzí speciality na mnoho způsobů. Užijte si sladkosti nebo tradiční pokrmy afrických států, Srí Lanky i Balkánu na Smíchovské náplavce celý den od 10:00 do 18:00.

Mohlo by tě zajímat: