Týdenní přehled akcí: online únikovka, pubkvíz či diskuse, ale i prezenční výstava a market

6. 12. 2020 | | Studentský život online výuka

První kompletní týden s rozvolněnými opatřeními znamená více akcí konajících se přímo na místě. Vše samozřejmě za dodržení aktuálních hygienických opatření. Více prezenčních akcí ale neznamená, že online akce nebudou, a tak se nám naskytne několik zajímavých možností, jak trávit volný čas. V jeden den tak budete moci osobně navštívit uměleckou výstavu Art Prague a večer si z pohodlí domova zahrát Vánoční únikovku.

Pondělí 7. prosince

Jak velký rozdíl je pracovat pro českou a americkou firmu? Na tuto otázku budou v pondělí odpovídat Ředitelka komunikace české investiční společnosti RSJ Petra Musilová a Area manager české pobočky americké společnosti WeWork Kristýna Truksová. Rozdíly mezi českými a americkými firmami vám představí a na vaše otázky odpoví od 13:00 přes platformu Zoom. Tento online seminář vznikl ve spolupráci Institutu strategického investování a Amerického centra v Praze.

V pondělí se přes Zoom uskuteční také online přednáška na témaJak rozjet projekt a kde na to vzít?“ Akci organizuje All Arts Club ve spolupráci s Donio.cz a Klubem mladých manažerů. Hlavní přednášející David Procházka, zakladatel Donio.cz, se zaměří hlavně na financování a první rok projektu. Hostem přednášky bude CEO společnosti Driveto, Adam Szabo, který přiblíží jak financovat nákladnější projekty, i nad deset milionů korun. Akce začíná v 19:00.

Úterý 8. prosince

Klub studentů cestovního ruchu CUFR si na úterý připravil online Vánoční únikovku. Při této aktivitě zapojíte svůj mozek a poznáte nové lidi z oboru. Ve hře je i cena pro vítěze soutěže. Na akci je nutné se registrovat, a to nejpozději hodinu před jejím začátkem, který je naplánován na 20:00.

V úterý v 11:00 začíná veletrh současného umění Art Prague 2020. Ten bude trvat až do konce týdne. Mezi vystavovatele se letos zařadily například Artinbox Gallery, Ateliér Cheirón nebo Galerie Havelka. Za dodržení hygienických opatření v souvislosti s COVID-19 přivítá Art Prague fanoušky výtvarného umění ve svém sídle na Náměstí Republiky 7.

Středa, 9. prosince

V rámci cyklu Absolventská středa nás tento týden v 18:00 na Microsoft Teams čeká online přednáška na téma „Hlasový asistent na telefonu“. Přednášku povede Artem Markevich, cofounder a CEO společnosti Vocalls, která vyvíjí voiceboty, neboli hlasové asistenty na telefonu. Během přednášky se můžete dozvědět proč znamenají hlasové technologie budoucnost, jaký mohou mít vliv na řešení pandemické krize a na závěr si budete moci s voicebotem i sami popovídat.

Studentský spolek 4FIS pro studenty Vysoké školy ekonomické přichystal další z populárních Pubkvízů. Tentokrát se bude jednat o Vánoční speciál konaný online přes platformu Kahoot. Čeká vás množství zajímavých otázek s vánoční tématikou a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Akce začíná ve 20:00.

Čtvrtek, 10. prosince

Je to jen o lásce“, tak zní název pro hudební akci s charitativním rozměrem. Od čtvrtka do soboty se budou v Cross Clubu v pražských Holešovicích konat koncerty na podporu dobročinné organizace „Jako doma“, která pomáhá ženám bez domova. Od 1. října v Cross Clubu již probíhá sbírka hygienických potřeb, možnost darovat je budete mít i v rámci koncertu. Vstupné je dobrovolné, celý výtěžek bude věnován organizaci Jako doma. Koncerty začínají ve čtvrtek v 18:30.

Pátek, 11. prosince

Nová expozice ve Štenberském paláci, která nese název Staří mistři II a navazuje na expozici „Staří mistři“. Tu můžete najít v protějším Schwarzenberském paláci. Expozice začíná již tento pátek a potrvá do konce kalendářního roku. Budete moci prohlédnout si například ojedinělou kolekci ikon nebo výjimečnou kolekci italské malby 14. a 15. století.

Sobota, 12. prosince

Výstaviště Holešovice přivítá výběrovou prodejní výstavu autorské tvorby lokálních designérů pod názvem Dyzajn market Zima. Ta se bude konat od soboty do neděle v časech od 10:00 do 19:00. Více než 180 lokálních dyzajnérů bude vystavovat a prodávat své originální výtvory jako například šperky, oblečení, hračky, kabelky nebo doplňky. O týden později se na holešovickém Výstavišti uskuteční podobná akce, tentokrát s názvem Dyzajn market Vánoce. Vstup na obě akce je zdarma.

Neděle, 13. prosince

(VY)ŘEŠIT KLIMA“, tak zní název ekologicky zaměřené participativní online diskuse, která začíná v neděli v 16:00. Dozvíte se o různých možnostech, jak situaci změnit nebo jako o ní mluvit s rodinou, kamarády nebo autoritami. Diskuse bude vedena formou open space, takže každý má možnost přispět svou problematikou, která ho zajímá a chtěl by se o ní dozvědět více. Diskuse bude rozdělena do více bloků s přestávkami, na akci je nutné se přihlásit do 10. prosince. Kapacita je omezena na 25 účastníků. Organizátory jsou Ekologický odbor Junáka, nezisková organizace NaZemi a Skautský institut.

Mohlo by tě zajímat: