Týdenní přehled akcí: Oslavte letos na Valentýna Den duševního zdraví

12. 2. 2024 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Po krátké pauze na regeneraci se v polovině února pomalu rozbíhá nový semestr. Většinu venkovních aktivit, kterými by se dal začátek semestru zpříjemnit, aktuálně znemožňuje až nezvykle sychravé počasí. My vám proto přinášíme spoustu nápadů na aktivity, kterými si dny návratu do prostor Vysoké školy ekonomické (VŠE) zpestřit. Studenti Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) budou mít poprvé možnost potkat se s nedávno zvolenou děkankou. Jedinečnou příležitostí nejen pro studenty fakulty bude také setkání s předsedkyní Evropského parlamentu. Těšit se můžete i na mnohé akce v rámci Dne duševního zdraví.

Pondělí 12. února

V prvním dni týdne začíná výuková část semestru. Zároveň startuje přihlašování na výměnné pobyty v akademickém roce 2024/2025 v InSIS, a to pokud jste studenty navazujícího magisterského studia nebo jste ve třetím ročníku bakalářského stupně. Více informací se dočtete na webu Oddělení zahraničních vztahů.

Úterý 13. února

Přivítat semestr otevřenou diskuzí o ideální podobě a fungování FMV se rozhodla její nová děkanka Martina Jiránková. Pokud vám není lhostejné, co se na fakultě děje anebo máte vizi, co a jak na fakultě změnit, dorazte na neformální setkání s názvem Káva s děkankou, které proběhne od 18:00 v NB 251. Na akci se nezapomeňte zaregistrovat na odkazu zde.

Akce spolku All Arts Club potěší všechny milovníky hudby, zkušené zpěváky i zpěváky amatéry a další virtuózy. Tradiční Jam Session proběhne tentokrát ale lehce netradičně. Protože se jedná již o 50. výročí, vše vypukne v 19:00 v novém a prostorném baru Myslíš?.

Středa 14. února

14. únor není letos jen dnem svatého Valentýna, na VŠE se místo svátku zamilovaných bude slavit Den duševního zdraví. O tom, že duševní pohoda je klíčem nejen ke studijním úspěchům, vás v areálu Žižkova během mnohých přednášek a workshopů přesvědčí terapeuti z Terapie mezi stromy. Dozvíte se především, jak zvládat a řešit krizové situace. Nabitý program a přihlašování na jednotlivé akce je k nalezení na tomto odkazu.

Není nad kvalitně strávený čas s kamarády. Pokud tedy ještě nemáte plány na středeční večer se svou drahou polovičkou, můžete si do kalendáře zapsat Valentýnský Beerpong pořádaný spolkem 4FIS. První akce semestru proběhne již tradičně v baru Magneto od 20:00. Odkaz na registraci je zde.

Zajímáte se o aktuální dění v Evropě a ve světě či konkrétně o to, co se odehrává na půdě Evropského parlamentu? Pokud ano, pak právě pro vás si kancelář Evropského parlamentu v České republice ve spolupráci s VŠE přichystala setkání s Robertou Metsolovou, předsedkyní europarlamentu, která nese název „Rozhodujeme společně: Jakou Evropu chceme?“. Na akci, která proběhne od 17:00 do 18:00 v RB 101, je opět nutná registrace.

Ve středu si na své přijde snad opravdu každý. Kariérní centrum VŠE si na středeční dopoledne připravilo workshop s názvem Pozitivní inteligence, kde se dozvíte, jak zvýšit vlastní kreativitu nebo oslabit negativní emoce. Akce proběhne v SB 209 mezi 11:00 a 12:30. Registrace probíhá zde.

Čtvrtek 15. února

Oslavit začátek letního semestru budete moct i ve čtvrtek na Pivě s daňaři, lokalitu akce tentokrát ocení zejména obyvatelé kolejí na Jižním Městě. Popovídat si a jednoduše příjemně strávit večer můžete s členy Klubu daňařů od 18:00 v Klubu Blanice.

Začátkem semestru se spouští přihlašování na výměnné pobyty pro příští akademický rok , takže pokud stále tápete, kam si přihlášku podat, máte jedinečnou příležitost dorazit na akci „Erasmus očima Klubu cestovatelů VŠE vol.4“, kde se s vámi členové spolku podělí o své zážitky a zkušenosti z pobytu v zahraničí. V RB 212 od 19:45 vám budou zodpovězeny také všechny vaše případné dotazy.

Pátek 16. února

U možností zahraničních výjezdů ještě chvíli zůstaneme. Páteční program je navíc realizovatelný z pohodlí vašeho domova. Po náročném prvním týdnu si můžete totiž odpočinout při poslechu epizody podcastu Tvoříme Evropu, kde se dozvíte mnohé o stážích a kariéře v institucích Evropské unie. Jak ve výběrovém řízení uspět a o mnohém dalším v díle hovoří Tereza Kůnová, vedoucí Oddělení institucionální podpory na Úřadu vlády. Odkaz na epizodu je zde.

Neděle 18. února

O zábavu v závěru týdne se postará opět spolek 4FIS, který na neděli nachystal sportovní odpoledne –⁠⁠⁠⁠⁠ Lezení na boulderu v lezeckém centru SmíchOFF. Na výkony rozhodně nikdo hledět nebude a vítání jsou i úplní začátečníci. Zájemci se mohou zaregistrovat na odkaze zde, začátek je naplánován na 15:00.

Mohlo by tě zajímat: