Týdenní přehled akcí: Přijďte na promítání filmu Íránský Rave

3. 3. 2019 | | Studentský život Prednáška- novela zákona o úèetnictví

Čtvrtý týden se nese ve znamení filmu. V rámci Vysoké školy ekonomické můžete zajít na promítání filmu Íránský Rave či si v Praze zajít na právě začínající festival Jeden svět 2019. Stejně tak můžete navštívit mnoho zajímavých přednášek, které tento týden pořádá například Klub mladých politologů nebo Centrum asijských studií.

Pondělí 4. března

Centrum informačních a knihovnických služeb CIKS vás zve na přednášku „Tomáš Baťa, podnikatelský příklad (přednáška ředitele Nadace T. Bati Pavlem Velevem)“ o fenoménu baťovského podnikání. Přednáška proběhne v Klubu knihovny VŠE na Žižkově od 14:30 do 16 hodin.

Úterý 5. března

Váš start-upový projekt budete moci představit na Open House xPORTu VŠE a v případě úspěchu se zúčastnit inkubačního programu, který vám pomůže ve vašich podnikatelských začátcích. Akce se koná od 12 do 15 hodin.

Od 12:45 do 14:15 můžete dorazit do NB 458 na neformální přednášku se zaměstnanci společnosti E.ON a popovídat si s nimi o projektu virtuálních baterií.

Centrum informačních a knihovnických služeb CIKS opětovně pořádá seminář „Jak správně citovat“, a to od 16:15 do 17:45 v Klubu knihovny VŠE na Žižkově. Na semináři vám ukáže, jak si poradit s chybějícími údaji, a citování si budete moci sami vyzkoušet.

xPORT VŠE pořádá „Workshop: Kdy a jak investovat do mobilní aplikace„, který proběhne od 18 do 19:30 pod vedením Vládi Skoumala ze společnosti SKOUMAL, s.r.o.

Od 18 do 21 hodin pořádá Bankéřský klub dvoudenní workshop s názvem „Valuace akcií společnosti Česká Zbrojovka“. Zabývat se budete například finančním plánem na pět let nebo provádět finanční analýzu.

Klub mladých politologů vás zve na diskuzi s Martinem Reyem na téma „Venezuela na pokraji převratu“ od 19:45 do 21:30 v SB 323 na Žižkově. Dozvíte se zde především informace o budoucím politickém a hospodářském vývoji této latinskoamerické země.

Středa 6. března

Ve středu začíná festival dokumentárních filmů Jeden svět 2019. Filmy se budou promítat v Praze a dalších 35 městech. Letošní ročník se představil pod heslem „Bezpečná blízkost“.

Ve středu na vás čeká akce „Zažij Balkán“. Tradiční balkánskou kuchyni budete moci ochutnat celý den od 8 do 19 hodin na Pěší zóně Anděl u východu z metra směr OC Smíchov.

Studentský spolek 4FIS pořádá od 18 do 19:30  workshop „Česká spořitelna – Založ si svůj fintech“ v SB 323. Akce proběhne s Tomášem Žďárou, vedoucím týmu České spořitelny specializující se na vývoj a prototypování nových IT služeb v oblasti FinTech.

Od 18:00 do 19:30 můžete do RB 212 zajít na promítání dokumentárního filmu Íránský Rave. FTo ej pořádáno pod záštitou organizace oikos Praha. Film pojednává o porušování lidských práv a diktátorském režimu v Íránu.

Čtvrtek 7. března

Centrum informačních a knihovnických služeb CIKS pořádá seminář „Myšlenkové mapy: jak skloubit studium a kreativitu“, kde si vyzkoušíte techniku „soft skills“ zaměřenou na třídění myšlenek a nápadů. Seminář se koná od 14:30 do 16 hodin v Klubu knihovny VŠE na Žižkově.

Od 18:30 do 20 hodin pořádá Centrum asijských studií Japonský večer s japanoložkou paní Darjou Kawasumi a japanologem panem Martinem Váčkářem. Akce se koná v v RB 212.

Od 19:45 do 23 hodin proběhne v Café AdAstra první Cestovatelský kvíz pořádaný Klubem cestovatelů VŠE.

Příští týden

Studentský list vás srdečně zve na promítání filmu „Mimořádná zpráva“, které se bude konat 14. března od 19:45 do 21:45 v RB 212.

Mohlo by tě zajímat: