Týdenní přehled akcí: Večery plné kvízů, cestovatelská přednáška či vhled do současné ekonomické situace

28. 2. 2021 | | Studentský život online výuka

Blíží se jaro a slunce nabírá na síle. To znamená jediné, málokterý student udrží svou pozornost při přednášce či cvičení, když je venku tak hezky. Jak ale využít volný večer? Není nic lepšího, než si po čase stráveném na čerstvém vzduchu odpočinout a relaxovat. A proč tedy, namísto koukání na filmy či seriály, nevyužít příležitosti pustit si některou ze zajímavých online přednášek a ještě se něco přiučit.

Pondělí 1. března

V pondělí se můžete těšit na jednu z mnohých přednášek cyklu Pomáháme dobrým myšlenkám od České spořitelny. Tématem bude Současná situace pohledem ekonomického analytikaPřednášet bude hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Zabývat se bude, jak už název napovídá, současnou situací s důrazem na aktuální ekonomické dění. Bude zde také prostor pro dotazy a je připravena i soutěž. Událost bude probíhat prostřednictvím Facebooku a začne v 17:00. Odkaz pro připojení naleznete zde.

Středa 3. března

Středa se ponese v duchu cestovaní. To je sice nyní velmi omezené, online prostředí však nabízí možnost cestovat alespoň virtuálně. Spolu s AIESEC Czech Republic můžete zamířit do Portugalska a poznat tak nová zajímavá místa. Připojte se tedy na přednášku Discover The World – Portugal v 18:00 a užijte si večer. Přednáška bude dostupná na tomto odkazu prostřednictvím Google Meet.

Pokud byste chtěli něco více aktivního, můžete se zúčastnit Akademického pubkvízu pořádaného studentským spolkem 4FIS. Nebude se však jednat úplně o klasický Kahoot kvíz, přítomni zde totiž budou také děkan Fakulty informatiky a statistiky (FIS) Jakub Fischer a akademický ředitel cizojazyčných studijních programů Petr Mazouch, kteří vás budou provázet celým večerem. Abyste se mohli zúčastnit, musíte potvrdit účast tímto dotazníkem. Kvíz začne v 20:00 v MS Teams. Do týmu se dostane po zadání kódu 5xo2404 nebo prostřednictvím odkazu.

Čtvrtek 4. března

Pro všechny příznivce francouzského jazyka a kultury je tu FRAC: Kick-off neboli první akce nově vzniklého Francouzského klubu na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV).  Téma prvního setkání zní „Le confinement et la santé mentale“ a určitě je na co se těšit. Akce začíná v 18:00 a koná se v MS Teams, odkaz bude zveřejněn v události.

Neděle 7. března

Kvízy baví snad každého, a proto jich není nikdy dost. Na další se můžete připojit v neděli od 19:45. Jedná se o v pořadí již šestý Cestovatelský kvíz Klubu cestovatelů VŠE. Kvíz slibuje zábavný večer, kde se lze i něco nového dozvědět, a pro nejlepší hráče jsou navíc připraveny zajímavé ceny. Kvíz se uskuteční přes Zoom, odkaz se zveřejní na Facebooku těsně před začátkem. Opět je však nutná registrace, odkaz zde.

Mohlo by tě zajímat: