Veverka může bydlet u vás doma

22. 12. 2003 | | Nezařazené

Chcete-li si přečíst školní poštu z domova, nemusíte používat www rozhraní Veverky. Poštu si můžete stáhnout do některého z poštovních klientů, a to buď protokolem IMAP nebo POP3. Pokud použijete IMAP, prohlížíte si e-maily přímo na serveru, i když přečtené zprávy si poštovní klient ukládá i lokálně. IMAP je tedy vhodný, pokud poštu čtete na více místech.

Chcete-li si přečíst školní poštu z domova, nemusíte používat www rozhraní Veverky. Poštu si můžete stáhnout do některého z poštovních klientů, a to buď protokolem IMAP (Internet Message Access Protocol) nebo POP3 (Post Office Protocol).

Pokud použijete IMAP, prohlížíte si e-maily přímo na serveru (i když přečtené zprávy si poštovní klient ukládá i lokálně). IMAP je tedy vhodný, pokud poštu čtete na více místech. Podrobný návod na konfiguraci klienta (konkrétně Outlook Expressu) najdete na Veverce pod odkazem „Nápověda“.

Na Veverce ovšem chybí návod pro POP3. Při použití POP3 se e-maily stahují na počítač a čtou na něm (došlé maily je ale možné na serveru ponechat, takže jsou přístupné i odjinud).

Poradíme vám tedy, jak na to: v poštovním klientovi (uvádíme opět postup pro Outlook Express, u jiných programů bude analogický) vyvoláte okno pro přidání nového poštovního účtu, vyplníte jméno, adresu, jako server příchozí pošty zadáte veverka.vse.cz a pro odesílání pošty SMTP server vašeho poskytovatele připojení (typicky smtp.poskytovatel.cz; server vse.vse.cz lze použít, pouze pokud se připojujete ze školní sítě). Jako název účtu zadejte váš xname. Zbývá ještě jeden důležitý krok – v okně Vlastnosti účtu na záložce Upřesnit zaškrtněte u serveru POP3 volbu Server vyžaduje zabezpečené připojení.

Mohlo by tě zajímat: