Vinohradská pivnice

26. 3. 2004 | | Nezařazené

Klasických hospod, kam člověk zajde na pivo, utopenýho a kus řeči s kamarádem pomalu ubývá. Výjimkou mezi bary, klubíky a restauracemi na Vinohradské třídě je nenápadná pivnice naproti Vinohradské tržnici. Vinohradská pivnice je prostředím a zakouřeností spíše klasická žižkovská trojka, kvalitou piva však ojedinělá jednička!

Vinohradská 63, Praha 3

Po–Ne 7.00–5.00

Klasických hospod, kam člověk zajde na pivo, utopenýho a kus řeči s kamarádem pomalu ubývá. Výjimkou mezi bary, klubíky a restauracemi na Vinohradské třídě je nenápadná pivnice naproti Vinohradské tržnici. Vinohradská pivnice je prostředím a zakouřeností spíše klasická žižkovská trojka, kvalitou piva však ojedinělá jednička! Výtečnost moku pivního v této osvěžovně potvrzuje Certifikát plzeňského Prazdroje. Pivnicový vzhled zařízení umocňují nástěnná umělecká díla Michala Hrdého, Hofmana a dalších mistrů malířských zabývajících se vtipy z hospodského prostředí. Naopak červené keramické dlaždice, dřevěné masivní stoly a pípa usazená pod dřevěným altánkem zdobeným keramickými ozdobami navozuje náladu vinného sklepa. Všestrannost pivnice umocňuje široká nabídka různých vín, mezi nimiž nechybí Frankovka, Cabernet Morava, Merlot či Rulandské modré. V zadních prostorách hospody a v „salonku“ lze uspořádat oslavu, zahrát si šipky nebo utratit pár mincí ve výherním automatu.

Byť otvírací doba pivnice je téměř neomezená, během týdne je velice obtížné zde natrefit na neobsazený stůl. Je tedy nanejvýše vhodné si stůl před návštěvou rezervovat. Vytíženost lokálu je způsobena zřejmě důsledkem nejen výtečného piva, ale zároveň i úterní obsluhou nahoře bez či čtvrtečním představením, kdy ladné slečny tancují přímo na stolech mezi hosty. „Fotbal, to je hra!“ Fotbal, slečny, pivo – pivař sportovec jistě ocení i sportovní přenosy promítané na plátno. Pro osamělé vlky čeká na poličce u pípy několik knih. Nepříjemnou charakteristikou pivnice je její zakouřenost, se kterou je ovšem nutno v podniku tohoto typu počítat. Když se k vám místní štamgast přidá se slovy „To nevadí, že jste na odchodu, já jsem na příchodu!“ nedivte se. Rád by si s vámi popovídal. Ve dvou se pije pivo líp!

Pivo

0,5l Plzeň 12 – 22 Kč (Plzeň chuti výtečné! Certifikát plzeňského Prazdroje)

0,5l Gambrinus 10 – 16 Kč

0,5l Kozel černý 11 – 15,80 Kč

Výběr z jídelníčku

jemné párky 25 Kč

utopenec 27 Kč

tlačenka 27 Kč

nakládaný hermelín 45 Kč

(Mimo studenou kuchyni je nabídka značně omezená. Teplým jídlům dominuje guláš.)

Hodnocení (max. 5)

poloha – 1

ceny – 2

prostředí – 3,5

atmosféra – 4

obsluha – 3

strava – 2,5

čistota – 3,5

wc – 2

Mohlo by tě zajímat: