VŠE nabídne manažerům jako jediná kvalitní výuku

18. 12. 2008 | | Nezařazené

VŠE získala pro svůj nově nabízený MBA program uznávanou mezinárodní akreditaci organizace FIBAA. Stala se tak první českou veřejnou vysokou školou, která garantuje kvalitu tohoto typu studia. Program se spustí v únoru 2009.

VŠE získala pro svůj nově nabízený MBA program uznávanou mezinárodní akreditaci organizace FIBAA. Stala se tak první českou veřejnou vysokou školou, která garantuje kvalitu tohoto typu studia. Program se spustí v únoru 2009.

Nový program MBA na VŠE, který je touto organizací certifikovaný, se zaměřuje na zájemce s vysokoškolským vzděláním a nejméně dvěma lety praxe v manažerské funkci. Zkušenosti studentů a jejich vzájemné předávání pomáhají zlepšovat dovednosti, které poté zúročí během své práce.

Program by měl být spuštěn v únoru 2009 a škola nabídne čtyři specializace: MBA in Business and Entrepreneurship, MBA in Transport and Logistics, MBA in Public Administration a MBA in Construction Management. Výuka bude mít formu intenzivních dvoudenních soustředění v českém a cizím jazyce, což umožní studium při zaměstnání. Studium potrvá dva a půl roku. Lektorský tým vytvoří univerzitní profesoři i experti a specialisté z praxe, a to nejen české, ale i zahraniční národnosti.

Rozdíly v kvalitě
Titul MBA je považován za označení špičkových manažerů. „V České republice je dnes možné vybírat z několika MBA programů, mezi kterými jsou však podstatné rozdíly,“ říká profesor Ivan Nový, proděkan Fakulty podnikohospodářské. „Velmi často české vysoké školy získají jen akreditaci partnerské zahraniční univerzity, a nikoliv vlastní akreditaci přímo od uznávané instituce či asociace. To se samozřejmě projevuje na kvalitě i prestiži programu,“ upozorňuje proděkan.

„Řada programů MBA na českém trhu nemá odpovídající kvalitu. Uchazeči proto často zvažují studium MBA v zahraničí,“ konstatuje situaci Daniel Spálenka, výkonný ředitel International School of Business and Management. Tento nově zřízený institut bude program MBA na VŠE zajišťovat a dbát na zvyšování jeho kvality. „Nový MBA program na VŠE by měl přinést významnou změnu. Chceme nabídnout rovnocennou alternativu k prestižním MBA programům v zahraničí,“ dodává Spálenka.

FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) je evropský mezinárodní subjekt, který garantuje, že akreditovaná univerzita splňuje přísné standardy kvality a postupy v souladu s mezinárodními požadavky.

Mohlo by tě zajímat: