Vyplňování daňového přiznání nebo Prsakoule. Týdenní přehled akcí

25. 3. 2018 | | Studentský život Pánové známe svoje kulky_autor_Katerina_Drtinova

Poslední březnový týden nabízí mnohem víc než jen zasloužené volno a prázdniny. Na začátku týdne se dozvíte, jak eliminovat stres a dosáhnout vnitřní rovnováhy. Úterý se ponese v duchu finišování přihlášek na stáž do Czechinvestu a ve středu si pak budete moci nechat otestovat IQ nebo si díky workshopu Prsakoule vyzkoušet samovyšetření jakožto prevenci rakoviny.

Pondělí 26. března

Cybersecurity inkubátor přináší sérii přednášek a worshopů nejen pro zájemce o oblast IT. V rámci probíhajícího třetího ročníku se můžete zúčastnit přednášky na téma (NE)bezpečí digitálního světa. Přednáška začíná ve 13:00 a můžete ji buď sledovat z lavic Smíchovské střední průmyslové školy Praha, nebo po registraci i online.

4FIS pořádá pro zájemce o Matematické a statistické modelování od 18:30 na adrese Svornosti 3321/2, Praha 5 přednášku zaměřenou na vyvrácení mýt a faktů o Data Science.

Jak zvládat stres a najít vnitřní rovnováhu poradí životní koučka Lenka Černá v rámci přednášky Cesty úspěšných. Na teoretický základ i praktické cviky se zaměřením na eliminaci stresu se můžete těšit od 19:30 v NB C.

Pražská hokejová liga je v plném proudu a my jsme pátí v žebříčku. Přijďte dokázat, že na Ekonomce jsme „srdcaři“ a náš hokejový tým HC Ekonom má největší fanouškovskou základnu. Možnost budete mít od 22:35 v Letňanech.

Úterý 27. března

Další ze série exportních večerů, pořádaných každé úterý od 18:00 do 19:30 Centrem Asijských studií a Centrem Evropských studií VŠE v místnosti RB 211. Tentokrát se zaměří na otázku Jak exportovat aplikaci. Hostem bude manažer firmy Budgetbakers.

V úterý končí možnost přihlásit se na mimořádnou stáž v CzechInvestu. Ta je určená především pro zájemce o online marketing a organizování akcí – nabízená pozice je Marketing support pto inkubátor ESA BIC.

Středa 28. března

AEGEE zve na přednášku o magických ostrovech v jihovýchodní Asii – bude se mluvit o Filipínách. Začíná se v 19:45 v NB A. Více informací zde.

FMV VŠE spolu s Mensou ČR přináší možnost nechat si otestovat IQ. Je na výběr ze dvou časů, od 18:50 nebo 19:40SB 335. Testování trvá cca 50 minut a studenty vyjde na 200,- Kč. Nutná je registrace.

Prsakoule aneb sahám si na ně každý měsíc je akce, kterou přináší spolek 4FIS ve spolupráci s neziskovou organizací Loono. V SB 303 budete mít od 19:30 možnost naučit se, jak správně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. Celá akce trvá cca 30 minut.

Nevíte si rady s daňovým přiznáním a čas pro odevzdání se neúprosně krátí? Pro začínající podnikatele přináší Klub podnikání workshop Vyplňování a konzultování daňového přiznání s poradcem. Na akci od 18:00 je nutné se registrovat.

Čtvrtek 29. března

Delší prázdniny si budeme moci užít díky Děkanskému dni. Ve čtvrtek se tedy do školy nejde a ruší se i konzultační hodiny. Pokud zůstáváte v Praze, volný den můžete využít například na akci Národní Galerie, která v průběhu tohoto školního roku (tedy až do 30. 6.) nabízí vstup na stálé expozice dětem a studentům zdarma.

Na rohu ulic Vodíčkova a Jungmannova odstartuje stavbou májky majálesový měsíc. Přijďte při stavbě podpořit naše kandidáty na krále a královnu Majálesu a ukázat, že VŠE je nejlepší. Začátek akce je o 13:30, po skončení následuje chill after party v Riegrových sadech.

Pátek 30. března

Velký pátek, jakožto „nejtišší den“ se nese v duchu pracovního klidu. Za celou redakci iListu Vám tedy přejeme krásné prožití Velikonoc.

Foto: Kateřina Drtinová

Mohlo by tě zajímat: