Zaměstnavatel může najít brigádníka i za dvě minuty

QUICKjobs

Dalibor Hebrich působí jako CEO a projektový manažer firmy QuickJOBS, která umožňuje rychlou komunikaci mezi zaměstnavatelem a brigádníkem pomocí mobilní aplikace. Firma minulý rok nastoupila do xPORTu, studentského akcelerátoru při Vysoké škole ekonomické, a za tu dobu urazila dlouhou cestu. Jak aplikace vlastně funguje, kdo se na ní podílí a jak probíhaly začátky jejího vývoje, vysvětluje v rozhovoru Dalibor.

Jak jsi na nápad aplikace přišel a jaké byly první krůčky?

K tomuhle jsem se inspiroval knížkama. Vždycky říkám, že knížky jsou super věc, protože jsou to léta zkušeností nějakýho člověka, který to vrazí do pár stránek. Když jsem měl myšlenku, bavil jsem se s lidma, jestli dává smysl něco takového udělat. Pak se udělal prototyp a mohl jsem dát lidem něco přímo do ruky na vyzkoušení, jestli si na to zvyknou.

Nabídky na práce ti posílají jaké firmy?

Jsou dvě skupiny. Jedni jsou jednotlivci, co občas někoho potřebují. Třeba na posekání trávy, na stěhování, pomoc s byznysem plánem nebo vytvořením grafiky. Pak jsou agentury, které například hledají hostesky.

Jak aplikace zaručuje brigádníkům, že jsou zaměstnavatelé důvěryhodní?

Po vykonání práce je zaměstnavatel i brigádník ohodnocen. Je tedy na nich, co napíšou. Hodnocení přichází už hodinu po vykonané práci. Recenze může být pomocí hvězdiček nebo textu. My to bereme tak, že špatní lidé se postupně vyfiltrují ze systému tím, že dostanou špatné hodnocení.

S podnikáním začněte co nejdříve

Kolik lidí se na projektu podílí?

Aktuálně je nás šest. Já funguju jako CEO, pak tam máme mentora Jaroslava Procházku, grafika Filipa Wośe, který je profík i na marketing. Martin Menšík se zaměřuje na social media a komunikaci se zákazníkama. Dále máme člověka na Android, Eugena Pechance, který má na starosti celý vývoj. A nakonec Jakub Drábík, který je náš vedoucí technologií.

Neměl jsi někdy chuť s projektem seknout?

Skončit vyloženě nikdy ne, to určitě ne. Krizové chvíle se stávají, třeba hned na začátku, když mi investoři ze dne na den řekli ne. To byl docela šok, protože počítáte s penězi, které nedostanete. Ale uvnitř jsem cítil, že ta cesta je správná, že si musím stát za svým. Dalším moment přišel, když jsem třeba hledal programátory, protože platit externí firmu by stálo hodně peněz. Nechtěl jsem, aby byli jen programátoři, ale aby se stali součástí firmy. Takový lidi bylo celkem těžký najít.

Co bys doporučil studentům, kteří chtějí začít s vlastním podnikáním?

Určitě doporučuju, ať do toho jdou. Nezáleží vůbec na zkušenostech. Rozdíl je jenom v tom, o kolik peněz přijdete teď nebo potom. Tohle myslím i jednou říkal Radim Jančura na přednášce. Když operujete s deseti tisícema nebo statisícema, tak je to všechno, o co můžete přijít. Ale v budoucnu budete mít miliony a naučíte se tak úplně ty stejný zkušenosti za mnohem menší peníze. Druhá věc je, že se člověk strašně posune. Řešíte všechno od financí až po právní věci nebo motivaci.

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

marcus-ng-ZbbhkQ0M2AM-unsplash

Povinný tělocvik na vysoké škole: ano nebo ne? Zeptali jsme se studentů VŠE.

Když se řekne Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE), většina lidí si představí učebny plné studentů, kteří pilně studují ekonomii, management, finance a spoustu dalších užitečných předmětů, ale ne vždy studenti VŠE tráví svůj čas v učebně či v posluchárně. Někteří z nich musí svůj čas alokovat i do nějakého z povinně volitelných kurzů tělocviku,...

tznbkNOcokUTpWKV

Divadlo pro Gen Z? Vybrali jsme 7 pražských scén, kde kultura není nuda.

Zapomeňte na školní představení s tvrdými lavicemi a monology, které vás uspí dřív než druhý akt. Praha nabízí divadla, která voní industriálem, adrenalinem i pořádnou dávkou punku. Místa, kde se do příběhu nezaboříte jen očima, ale i všemi smysly. Kultura tady není kulisa – je to jízda. Tady je 7 scén, které byste (fakt) měli...

Messenger_creation_480D3702-E418-4B65-BCCA-BE827FFE50D6

Jakub Kuneš: Ševčík na přednáškách šířil dezinformace, musel jsem se ozvat. Za „Národo“ se stydím.

Proč ve světě upadá klasický liberalismus a naopak nabývají na síle populismus a extremismus? Co vedlo k udělení ceny Liberálního institutu argentinskému prezidentovi Javieru Mileiovi? A je Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze (NF VŠE) odsouzena k zániku? Na tyto a další otázky jsme se v rozhovoru ptali Jakuba Kuneše, ředitele Liberálního institutu, absolventa...

aaron-burden-QJDzYT_K8Xg-unsplash

Komplexní „Survival Guide“ do zkouškového je tady. Jde to i bez kofeinu!

Do termínů prvních zkoušek zbývá méně než měsíc. Po semestru bohatém na státní svátky, je tak čas začít přemýšlet, jak vše dohnat, nezbláznit se a ideálně zaskórovat lépe než na čtyři plus. Přinášíme tipy jak pro studenty, kteří nemají problém s průběžnou přípravou, tak pro ty z vás, co spoléhají na „allnighters“ těsně před testy....