Cestování, investice nebo kybernetika – akce na tento týden

24. 3. 2019 | | Studentský život erasmus-04

Letní semestr se v sedmém týdnu přehoupne do druhé poloviny. Mnohé z nás čekají průběžné testy, i proto si najděte během týdne chvíli na odreagování se od učení a navštivte například jednu z akcí, které přinášíme v našem pravidelném přehledu. Pro cestovatele jsou tu přednášky o Indii, Vietnamu nebo putování po Blízkém Východě a Asii. Investoři si přijdou na své na přednáškách o investování do nemovitostí nebo herního průmyslu. Dále se koná workshop zaměřený na webdesign, promítání filmu Sázka na jistotu a konference Cyber Dialogue.

Pondělí 25.března

Hned v pondělí se koná přednáška Petra Nováka na téma Jak investovat do nemovitostí. V NB C se od 19:30 naučíte chápat investiční příležitosti a využívat je v praxi. Na přednášku je třeba se předem registrovat.

Úterý 26.března

Úterý přinese hned dvě události. Studentský spolek 4FIS pořádá workshop Webdesign ve Photoshopu. Akce je součástí přednášek o práci ve Photoshopu. Tentokrát se Jan Balán bude zaměřovat na tvorbu grafických podkladů pro webové stránky. Na akci je nutná registrace. Workshop pak začíná v 18:00 v místnosti SB 321.

Zlepšit své dovednosti veřejného projevu můžete na akci Public speaking with VŠE Toastmasters.  Tak se uskuteční v RB 212 od 19:30 .

Středa 27.března

Ve středu se bude na VŠE promítat film Sázka na jistotu. Snímek z prostředí Wall Street pořádá Klub přátel účetnictví. Začátek je v 19:45Likešově aule.

Kromě filmu můžete navštívit i odbornou přednášku na téma Národní rozpočtová rada. V 18:00RB 211 budou o prvním roce nezávislého a odborného dohledu nad dodržováním rozpočtových pravidel diskutovat členové Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a Jan Pavel.

Svou přednášku pořádá i Klub investorů. Tentokrát se bude věnovat Investicím do herního průmyslu. Ta bude začínat v 19:45 a pro účast je třeba se registrovat do dnešní půlnoci, místo konání bude doplněno v závislosti na počtu účastníků.

Spolek AEGEE vás zve na informační přednášku Summer University: Info meeting, na které se dozvíte informace o letních univerzitách pro tenhle rok. Konat se bude od 19:45 v SB 211.

Čtvrtek 28.března

Čtvrtek přinese přednášku Klubu cestovatelů Sám kolem světa. O stopování, horské nemoci a kalašnikovech se bude vyprávět od 19:45NB A.

Fanoušky kybernetiky spíše zaujme konference a workshopy Cyber Dialogue. V rámci této akce se představí české i zahraniční projekty, které bojují s šířením dezinformací a snaží se zlepšovat debaty na internetu. Celodenní konference proběhne v DOX – Centru současného umění od 9:15. Pro účast na akci je třeba se registrovat.

Sobota 30.března

Pro všechny příznivce dobrodružství proběhne v sobotu v Kavárně dobrodruha přednáška DobroVOLNĚ Indií. Od 19:00 bude o svém půlročním putováním povídat Ilona Medová. Vstupenky je možné koupit zde.

Neděle 31.března

Poslední den měsíce přinese další cestovatelskou přednášku. Na téma Proč právě Vietnam bude mluvit Magdaléna Radostová. Akce začíná v 18:00Kavárně Dobrodruha, vstupenky jsou k zakoupení zde.

Příští týden

Již v pondělí 1. dubna odstartuje stavbou májky majálesový měsíc, který vyvrcholí Pražským Majálesem v Letňanech. Stavba májky proběhne ve 13:30 na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova. Přijďte na stavbu podpořit VŠE.

Mohlo by vás zajímat: