Konání hudebního festivalu VŠEFEST bude na nejbližší dva ročníky přerušeno

5. 10. 2020 | | Studentský život VŠEFEST 4

Studentský spolek All Arts Club, pořadatel již tradičního hudebního festivalu Vysoké školy ekonomické VŠEFEST, rozhodl na začátku kalendářního roku o jeho prozatimním ukončení. K tomuto rozhodnutí dospěli organizátoři po diskuzi s vedením školy a Správou účelových zařízení. Nealkoholický studentský festival konaný v areálu kolejí na Jarově se každoročně těšil velké oblibě a letos měl proběhnout jubilejní pátý ročník.

„Za celý organizační tým VŠEFESTu a za spolek All Arts Club mohu sdělit, že nás zrušení festivalu mrzí,“ vyjádřila se k situaci Aneta Váňová, loňská ředitelka festivalu. Dle organizátorů je důvodem jeho ukončení především plánovaná rekonstrukce areálu na Jarově. VŠEFEST si tak dá minimálně dva roky pauzu. Poté se opět začne diskutovat o tom, zda se festival obnoví. „Doufáme a věříme, že po dokončení rekonstrukce na Jarově budeme moci festival znovu pořádat,“ dodává Aneta.

All Arts Club se však nevěnuje pouze VŠEFESTu. „Celý tým přesouvá svou pozornost k aktuálním projektům a snaží se vytvořit nové projekty pro studenty pod jeho záštitou,“ uzavírá Aneta své vyjádření pro iList. Člen spolku Marek Walica však vidí ve včasném zrušení festivalu i jednu výhodu. „V současné době jsme spíše rádi, že plánování ani nezačalo, jelikož bychom byli nuceni kvůli nepříznivé epidemiologické situaci festival zrušit,“ sdělil redakci Walica.

Nealkoholické nápoje zdarma a studentské kapely

VŠEFEST byl jedinečným projektem nealkoholického festivalu, který neměl v České republice obdoby. Jeho smyslem podle organizátorů byla oslava mládí, kreativity, zdravého životního stylu a spojování mladých lidí mezi sebou. Byl ukázkou toho, že se lze bavit a užít si den i bez alkoholu.

Během festivalu byly návštěvníkům bezplatně k dispozici známé nealkoholické drinky. Na podiu jste mohli vidět mladé hudebníky a kapely, nechyběly ani soutěže o zajímavé ceny, sportovní aktivity a prostor pro prezentaci ostatních spolků. Mohli jste zhlédnout například přehlídku lidových tanců folklórního souboru Gaudeamus VŠE nebo si poslechnout koncert Orchestru VŠE.

Mohlo by vás zajímat: