Objevování Česka za studentské ceny

2. 9. 2020 | | Cestování, Studentský život redakce, iList, ideoffka, ideovka, Praděd, Jeseniky, vylet, turistika

Letošní situace cestování do vzdálených koutů zeměkoule příliš nepřála, proto je jistější objevovat krásy Česka. Využijte poslední týdny před vypuknutím nového semestru. Cestování bude levnější především díky studentským slevám. A ano, platí i během prázdnin, kdy nesedíme v lavicích! Tak vezměte ISIC nebo jiné studentské karty do ruky a vydejte se na dobrodružství po ČR.

Cesta za dobrodružstvím za pár kaček

V jednotlivých MHD lze obvykle uplatnit studentské slevy pouze na kupony s delší časovou platností, ale pro cestování mezi městy se určitě vyplatí využít slevu na vlaky a autobusy pro studenty až 75 % z plného jízdného. Překvapivě lze ale použít slevu i ve vybraných taxících, carsharingových službách nebo autopůjčovnách.

Ve veřejné dopravě i u soukromých dopravců je možné použít i jiné doklady, například takzvanou oranžovou kartičku“ potvrzující status studenta, lze ji za poplatek získat například na nádražích a poté nechat potvrdit ve škole. 

Dobře se najíst

Když vám po cestě vyhládne, nezapomeňte, že i mnohé restaurace nabízejí studentům slevu. Z řetězců rychlého občerstvení namátkou například McDonald’s, KFC, Subway, Burger King, Bombay Express, Pizza Hut nebo Burrito Loco, Saladbox. Slevy ale poskytují i menší restaurace a kavárny.

Za kulturou

Většina státních hradů a zámků nabízí zvýhodněné vstupné pro studenty, mimo jiné i Český Krumlov, Telč a Nebílovy. Pokud vás spíše než historické památky lákají výlety do přírody, využijte pestré nabídky slev v zahradách nebo jeskyních. Další možností je návštěva divadla: Na zábradlí, Archa, Kalich, Dejvické divadlo, Národní divadlo, ABC ale i různá mimopražská divadla nabízí významné slevy pro studenty, stejně tak galerie.

Netradiční zážitky neznamenají vysoké výdaje

Vykoupat se v Aquapalace Praha a jiných plaveckých areálech, zahrát si týmovou hru Futurento, zajít do ZOO nebo na laser game a motokáry… to je jen drobná inspirace na letní zážitky.

Nákupy: knihy dárky i oblečení

Knihy Dobrovský, Luxor a Kanzelsberger nabízí 10%ní slevu na nákup knížek na čtení třeba u vody s drinkem v ruce. Nové oblečení nejen na sportování kupte například u Horsefeathers, Husky, Hannah nebo Sportisimo. Pro dárky zajděte třeba do Albi. Pro uplatnění slev se stačí u prodejce prokázat platným průkazem ISIC. Aktuální výčet všech slev najdete na stránkách ISIC.

 

Mohlo by vás zajímat: