Oslavte světový den cestovního ruchu

27. 9. 2021 | | Studentský život portugalsko madeira cestování

Autorkami tohoto článku jsou studentky Kateřina Danišová, Veronika Tichá, Radka Říhová, Dagmar Krupičková a Lea Uhlířová (FMV, obor CR).

Věděli jste, že i oslavě cestovního ruchu je věnovaný jeden den v roce? Že ne?! Pojďme si ho trochu přiblížit, ať můžete být jeho součástí spolu s námi, studenty tohoto oboru.

V průběhu roku se slaví nespočet různých významných dnů, které jsou věnované některým vybraným tématům. Mezi ně patří i Světový den cestovního ruchu, který každoročně připadá na 27. září. Den byl vyhlášen Světovou organizací cestovního ruchu (UNWTO) již v roce 1980. Hostitelskou zemí se pro tento rok stalo Pobřeží Slonoviny s tématem inklusivního růstu, pod čímž si můžeme představit snahu o začlenění všech členů společnosti do tohoto oboru a zároveň v něm vyzdvihnout důležitost každého z nás. Jsme to my všichni, kdo jsme, více či méně, jeho součástí a můžeme se podílet na rozvoji a zlepšení udržitelnosti daného odvětví například v kontextu ochrany životního prostředí. Obzvláště pak v této době, kdy cestovní ruch prochází krizí v souvislosti s onemocněním Covid-19, je důležité na danou problematiku upozorňovat tak, aby se celá oblast mohla brzy vzpamatovat, a i nadále pokračovat v pozitivním vývoji, protože pro mnoho zemí je to z pohledu ekonomiky velmi důležité.

Po celém světě se konají nejrůznější akce spojené s oslavami tohoto dne. Jejich součástí je bohatý program, který zahrnuje například hudební vystoupení nebo diskuse s odborníky. Oslavte tento den i vy! Uspořádejte si na jeho počest nějaký výlet. Inspirovat se můžete například na českém portálu kudyznudy.cz. Za studenty cestovního ruchu Vám přejeme hezké prožití tohoto svátku.

 

Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: