Šest studentů ekonomky bude bojovat na letošní Univerziádě

2. 7. 2019 | | Sport česká reprezentace Taipei

Největší sportovní studentská akce na světě, známá pod názvem Univerziáda, se bude letos konat začátkem července v italské Neapoli. Nominace na letošní ročník byla potvrzena i šesti studentům Vysoké školy ekonomické (VŠE), kteří zde budou reprezentovat svojí univerzitu i zemi. Svou účast si zopakuje například Lukáš Hodboď z Fakulty informatiky a statistiky

„Rád bych navázal na minulý úspěch a získal pro VŠE další cenný kov. Mimo obhajoby bronzu ve štafetě bych se letos rád prosadil i v individuálním startu na trati 800 metrů,“ svěřil se úspěšný reprezentant, který na Taiwanu pomohl českému týmu získat třetí místo ve štafetě na 4 x 400 metrů. V běhu na 100 metrů a štafetě na 4 x 100 metrů bude znovu soutěžit i Vojtěch Svoboda. Podruhé se Univerziády zúčastní i Kamila Hošková, která je součástí basketbalového týmu. V šermu opět zabojuje Martin Rubeš, který s tehdejším týmem vybojoval pro Českou republiku zlato na turnaji Světového poháru ve Vancouveru v roce 2017. Poprvé se Univerziády zúčastní David Šimek jako reprezentant ČR v taekwondu a Michelle Černíková, která bude soutěžit ve vodním pólu.

Sestava je letos stejně početná, jako byla  na Univerziádě před dvěma lety v Taiwanu. Zde česká reprezentace vybojovala celkem tři medaile – jednu zlatou a dvě bronzové. O něco úspěšnější byla účast na Univerziádě v roce 2015 v jihokorejském Gwangju. Odtud čeští studenti přivezli celkem devět cenných kovů – tři zlaté medaile, tři stříbrné a tři bronzové.

Letošního třicátého ročníku  Univerziády se zúčastní dvacet českých studentů v individuálních disciplínách, celkem se do Itálie ale vypraví delegace 124 sportovců. Slavnostní zahájení proběhne 3. července a výsledky můžete sledovat zde. Sportovat se bude do neděle 14. července.

Tato soutěž, jejíž první ročník proběhl v Turíně v roce 1959, se koná každé dva roky pod záštitou Mezinárodní federací univerzitního sportu (FISU). Studenti do dvaceti šesti let budou letos soupeřit v osmnácti sportech.

Foto: ČAUS

Mohlo by vás zajímat: