Tančírna kam se podíváš: týdenní přehled akcí

28. 7. 2019 | | Studentský život Praha_

Nadcházející týden jistě potěší nadšence do tančení. Kromě mnoha příležitostí, jak si rozhýbat tělo v rytmu hudby, nabídne tento týden i ochutnávky českých vín nebo třeba rozhovor s lékařem bez hranic, který se zúčastnil misí například v Jižním Súdánu. Bude i dostat příležitostí pocvičit se v jazycích.

Pondělí 29. července

Přihlásili jste se na mimořádné výběrové řízení pro magisterské studenty na studijní výměnné pobyty? Pak si kontrolujte poštu, protože v pondělí budou vyhlášeny výsledky.

Milovníci vína jistě ocení festival Česká vína na Náplavce, který startuje na Rašínově nábřeží v 11 hodin. Při vstupu se platí 150 korun, které zahrnují skleničku a jednu ochutnávku.

Každé pondělí, sobotu a neděli od 15 hodin můžete navštívit Střechu Lucerny, kde je pro návštěvníky připravena výstava o rodině Havlových. Otevřená bude i zahrada složená z pěti částí a těšit se můžete i na přednášky či workshopy. Na střechu se dostanete za 100 korun.

Úterý 30. července

O zákulisí života na misích Lékařů bez hranic se můžete dozvědět na Debriefingu, kde bude Standa Havlíček zpovídán ze svých zážitků v Bangladéši a Jižním Súdánu. Ptát se můžete i vy, stačí přijít v 19:30 do Kasáren Karlín a zaplatit vstupné 90 korun. Vstupenky je nutné zakoupit prostřednictvím odkazu uvedeném na facebookové události.

Od 18 hodin si můžete zatancovat Swing na Náplace. Kolem 18:45 začíná minilekce pro začátečníky.

Středa 31. července

Procvičit si cizí jazyk a nevytáhnout paty z Prahy nabízí událost BlaBla Language Exchange ! Přijďte si v 19:30 „pokecat“ do Londoners – Sports Bar. Vstup je dobrovolný.

Další možnost si zatancovat v rytmu swingu je v Cafe Prostoru v NTK. Od 19 hodin zde začíná Středeční tančírna.

Čtvrtek 1. srpna

Na střeše Centra Černý Most se bude v rámci Letního kina promítat film Toman. Za vstup je zdarma a promítání začíná ve 21:00.

Jako každý čtvrtek si můžete užít hudební vystoupení v rámci Hudebních čtvrtků u Quadria.  Tentokrát zahraje 20 Minutes a Jakub Ondra. Začíná se v 18:00 přímo u Kafkovy hlavy.

Pátek 2. srpna

Tančírna určená přímo pro začátečníky – přijďte v 18:00 na Karlínské náměstí a zúčastněte se akce Learn Casual Latin Dancing. Jako bonus si zde procvičíte i angličtinu.

Sobota 3. srpna

Zajímá-li vás živá strava, přijďte na Raw food festival, který začíná v 11 hodin v Cross Clubu. Na festivalu zazní spoustu inspirativních přednášek, zúčastnit se můžete i workshopů. Akce se snaží být zero-waste, přineste si tedy prosím své vlastní nádobí. Vstupné je dobrovolné.

V sobotu a neděli se v Art&Food ZOOně koná akce pro všechny lidi světa – Street Food Market. Dobré jídlo si můžete přijít užít od 10 hodin. Vstup je zdarma.

Neděle 4. srpna

Na poslední tančírnu tohoto týdne můžete zajít do Gauče ve Stromovce. Otevřené lekce swingu začínají už v 18:00, samotná tančírna v 18:30. Vstupné je dobrovolné.

 

Foto: Tomáš Medek

Mohlo by vás zajímat: