Týdenní přehled akcí: Nové číslo iListu a beseda s pamětníky pražského jara

17. 3. 2019 | | Studentský život Nové číslo_úvodka1

Máme tu šestý týden semestru a vychází nové číslo iListu. Již v pondělí si ho můžete koupit na klasickém místě mezi menzami na Žižkově, později pak i u vrátnice na Jižáku. Březnové číslo se zaměřuje na všechny bombastické aspekty Vysoké školy ekonomické. Tento týden můžete také navštívil již druhou besedu iListu s bývalými spolužáky Jana Palacha. Otrlejší mohou pomoci dobré věci a darovat krev.

Pondělí 18. března

Vychází nový iList! Kromě bomb, které opravdu jen tak někde nemají, máme totiž na škole také saunu a relativně nízké hranice na přijetí do studia. Hlavní tématem tak bude „bombastická VŠE“. Číslo bude k dostání  na Žižkově a u vrátnice na Jižním městě. Stejně tak si ale můžete koupít levnější číslo na Alza media nebo v kavárně Deštník.

Hokejisti z Engineers Prague vás zvou na čtvrtfinále Play-Off proti týmu Univerzity Karlovy. Zápas se bude konat na zimním stadionu Hvězda od 16:30.

Úterý 19. března

Pokud chcete udělat dobrý skutek, přijďte darovat krev na akci s názvem „Daruj krev na VŠE pod záštitou rektorky“. Darování bude probíhat celé dopolednerektorském salónku ve třetím patře Italské budovy.

Klub daňařů vás zve na přednášku s interaktivní případovou studií na téma „Korunové dluhopisy v praxi“ s Richardem Švejdou, partnerem ve společnosti BDO Tax. Konat se bude v 18:00 v místnosti SB 321.

Večerní workshop o marketingu pro vás připravil také Studentský spolek 4FIS. Workshop „Základy JavaScript pro marketing“ se bude konat v místnosti SB 227 od 18:00.

Středa 20. března

Na hokejový zápas vás zvou také hokejisti z HC Ekonom, tentokrát proti týmu NBK. Zápas se bude konat v Malé sportovní hale na Holešovicích od 21:25.

Na akci s názvem „Zažij Vietnam“, na vás čekají vietnamské pokrmy, doprovodní program a atmosféra pravého Vietnamu. Akce se bude konat celý den na Pěší zóně Anděl.

Čtvrtek 21. března

Bývalí spolužáci Jana Palacha, studenti VŠE z roku 1968, opět zavítají na naši školu, aby vám ukázali, jaké bylo být studentem v období okupace. Jak se tehdy vyučovala tržní ekonomika nebo cestovalo na brigády a studium do zahraničí na západ prohradí „Beseda s pamětníky pražského jara na VŠE“, která začne v 19:30 v místnosti NB A.

Pokud chcete zlepšit své „soft skills“ a naučit se lépe pracovat se svými myšlenkami, přijďte na workshop „Myšlenkové mapy: jak skloubit studium a kreativitu“, který se bude konat od 12:45 v prostorách CIKS na Žižkově.

Neděle 24. března

Patříte mezi fanoušky cestování stopem? Přijďte si vyslechnout přednášku dvou cestovatelů o stopování z Aljašky až do Argentiny s názvem „Rychlostopem z Aljašky do Argentiny“. Konat se bude v Kavárně dobrodruha od 18:00.

 

Mohlo by vás zajímat: