Týdenní přehled akcí: Navštivte novou výstavní síň na VŠE

13. 2. 2023 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Se začátkem semestru se probouzí i kulturní život na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Týden přijďte zahájit třeba na vernisáž v nové výstavní síni v Rajské budově. Nezapomeňte oslavit Valentýna, třeba s All Arts Clubem – ať už jste ve vztahu nebo single. Zábava se začátkem školy nekončí, protože se o ni postará spolek 4FIS nebo Absolventské centrum VŠE. Páteční program zase zaujme ty zvídavé, hlavně zájemce o rodinné podnikání.

Pondělí 13. února

Se začátkem semestru se v atriu Rajské budovy otevře nová výstavní síň umění. Činnost síně zahájí 18:00 vernisáž fotografií s názvem Emoce od Michaela Hankeho, absolventa VŠE a autora s oceněním z nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěže World Press Photo. Ačkoli výstava zahrnuje fotografie z různých projektů, zaměřuje se hlavně na neobyčejné „obyčejné“ lidi a jejich emoce. Michael Hanke se ve svých dílech snaží poukázat na skutečnost, že ty nejkrásnější okamžiky v životě jsou zadarmo a dostupné všem.

Úterý 14. února

Může se zdát, že Valentýn slaví jen zamilovaní. All Arts Club si to ale nemyslí a pro všechny singles naplánoval na úterý v 19:00 Valentýnský speed dating. V Café-Bar Deštník na Vysoké škole ekonomické na vás bude čekat tematická zábava ve formě otázek, her a sladkostí. Samozřejmostí je i spousta lidí otevřených vztahu, ať už romantickému nebo kamarádskému. Na valentýnskou zábavu je potřeba se registrovat přes formulář.

Další tip také míří na milovníky romantiky. V artovém kině Přítomnost nedaleko žižkovského areálu VŠE se od 20:00 promítá komedie Deník Bridget Jonesové. Příběh o jednatřicetileté svobodné ženě se štěstím na trapasy uvedou milovníci popkultury a moderátoři podcastu Kompot Hanka Biriczová a Šimon Holý. Po projekci ale večer nekončí, můžete se zdržet, dát si dobré pití a užít si připravovaný DJ set.

Středa 15. února

Ve středu večer zamiřte na Jarov, protože tam se od 20:00 budou dít věci. Spolek 4FIS totiž pořádá v Magneto Baru Valentýnský beerpong. Přijďte v něčem růžovém nebo červeném a přesvědčte se o tom, že romantika a typická hra alkoholové zábavy možná jdou dohromady.

Čtvrtek 16. února

Nudit se nebudete ani ve čtvrtek. Absolventi bakalářského, magisterského nebo doktorského studia si mohou zahrát bowling s Absolventským centrem VŠE. O zábavu bude postaráno od 18:00 v prostorách Xbowling Žižkov v Pitterově ulici nad parkem Parukářka. Na absolventskou událost je potřeba se registrovat přes formulář.

Pátek 17. února

Pokud vaši rodiče podnikají a vy v budoucnu chcete pracovat na tom, co vybudovali, zaujme vás workshop na setkání VŠE Family Business Clubu s názvem Jak změnit firemní kulturu, abyste nastartovali rozvoj rodinné firmy. Workshop reaguje na touhu generace nástupců v rodinných firmách měnit zaběhnuté věci a inovovat. Od 20:00 bude workshopem provázet Michal Andera z Katedry podnikání Fakulty podnikohospodářské, který předá informace o tom, jak lze tyto nápady v rámci firmy realizovat, dotáhnout je do konce a zároveň zachovat podnikatelského ducha. Na workshop se musíte kvůli omezené kapacitě registrovat.

Mohlo by vás zajímat: