Svou filmovou tvorbu představí studenti VŠE na Multifestu

Svou filmovou tvorbu představí studenti VŠE na Multifestu

Potřebujete se odreagovat od zkoušek? Co takhle zajít do kina a podpořit spolužáky? Ve středu 20. ledna se v kině Aero koná festival MultiFest. Jeho program tvoří krátké filmy studentů oboru Multimédia v ekonomické praxi. O co vlastně jde a jak sehnat lístky prozradí rozhovor se dvěma hlavními organizátory – Kateřinou Bílkovou (K) a Janem Řebíčkem (J).


Co vlastně je Multifest a proč tato akce vznikla?

K: MultiFest je studentský filmový festival s výstupy z oboru Multimédia v ekonomické praxi na VŠE. A proč akce vznikla? No přeci abychom si mohli navzájem blahopřát, jak jsme nadaní, šikovní a jedineční. A taky proto, aby velkolepě shrnul všechny nejlepší videa z kurzů našeho oboru a zakončil tak více či méně úspěšný semestr.

J: Na oboru Multimédia vlastně za každý semestr vzniká strašně moc různých prací, který jsou fakt zajímavý, ale ukazujeme si je většinou jen interně, a takhle se to dostane i do světa, což mi přijde fakt super.

Kdo za takovým projektem stojí? Do jaké míry se podílí na této akci VŠE?

K: Festival vždycky pořádají a organizují studenti v rámci předmětu Řízení multimediálních projektů. Letos se organizace účastní Kateřina Bílková, Jan Řebíček, Josefina Wankeová, Tereza Kodetová, Petr Pampel a skupina Markéty Frydecké po boku s Martinou Duškovou.

J: Je to vyloženě studentská akce, takže to organizujou studenti, materiály nám dodávají studenti a od učitelů dostanem jen pár doporučení a nařízení. VŠE se k tomu staví jako k jakékoliv externí akci, takže dostaneme nějaký malý prostor pro propagaci na přeplněné nástěnce v SB, finance a všechno okolo si sháníme prakticky sami.

Kde se bude Multifest odehrávat a kde sehnat lístky?

K: MultiFest bude ve středu 20. ledna od sedmi v kinu Aero. Lístky seženete v osobním předprodeji u výše zmíněných studentů.

J: Rozpis prodeje je na facebookové události, jinak je možné je zakoupit online na webu kina Aero nebo přímo na místě.

Co je pro návštěvníky nachystáno?

K: Hlavním programem večera je pět soutěžních krátkometrážních filmů, nebudou chybět ani filmy o tom, jak tyto snímky vznikaly. Dále, nejlepší film z kurzu Zvuk a multimédia, ukázky z kurzu Postprodukce a 3D grafiky… Kompletní program je na našich webových stránkách. Večerem bude provázet moderátor a organizátor Jan Řebíček, náš Ježíš. A po hlavním programu bude následovat afterparty.

J: Zdůraznil bych, že ty filmy byly pořízeny na fakt kvalitní techniku, která se cenově pohybovala až okolo dvou milionů. Jedna skupina si projekt financovala kampaní na Startovači.  Další z filmů se dokonce natáčel v jedoucím vlaku, takže to určitě bude zajímavé.

K: Jo a ještě se můžete těšit na sud piva Bernard zadarmo, takže doporučuju dorazit brzy.

Učitelé a studenti jako jedna parta

Na co se nejvíc těšíte vy?

J: Těším se tedy hodně na to, až celou akci budu moderovat, to bude výzva. Ale hlavně na celou atmosféru festivalu, kam přijdou studenti a učitelé, kde budou prostě jako parťáci, co se šli podívat na výsledek svý celosemestrální práce, a na všechny problémy a neshody přes semestr se zapomene.

K: Upřímně se nejvíce těším, až bude vše za námi a budu vědět, že to proběhlo tak, jak mělo. Ale rozhodně už se nemůžu dočkat promítání hlavních filmů a následné vyhlašování cen. A taky teda ta afterparty.

Na festivalu bude probíhat také hlasování o nejlepší film? Kdo a jak bude hlasovat?

K: Ano, diváci v sále budou mít možnost hlasovat pro jeden, dle jejich názoru nejlepší hlavní film, a to pomocí lístečků, které dostanou při vstupu do sálu a které při odchodu na přestávku vhodí do připravených boxů.

J:  Ostatní ceny – jako třeba za nejlepšího herce/herečku, kameru a zvuk –  určí odborná porota.

Myslíte si, že filmy z GML mají šanci obstát proti filmům studentů filmově zaměřených škol? Mají některé z nich festivalové ambice?

J: Určitě mají. I filmy z minulých ročníků se promítaly na různých festivalech, a proto je zveřejňujeme až teď na FB stránce Multifestu. Stojí fakt za to.

K: Bohužel moc přehled o tvorbě filmových škol nemám, ale řekla bych, že my jsme trochu jinde. Lidé z odborných škol jsou někdy až moc umělci, což nám trochu chybí, ale zase stojíme nohama pevně na zemi. A jestli mají festivalové ambice? Rozhodně – vždyť každý rok mají svůj speciální festival.

Co je na organizaci takové akce nejsložitější?

K: Hodně nás žene čas. Zprvu dost nepředstavitelné bylo shánění sponzorů, ale nyní máme již přislíbenou spolupráci s pivem Bernard, RedBullem, Club Maté a ITMerit, doufáme ale ještě v další spolupráci. Dost nám to komplikuje zkouškové období, kdy není čas jen na organizaci MultiFestu, ale zatím se s tím pereme obstojně, řekla bych.

J: Zkouškové je asi ten největší problém. Organizace nám spadla do klína prakticky týden před Vánoci. Navíc se ještě během všeho shonu finalizují i všechny promítané snímky.

ČTĚTE TAKÉ:

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

patrik-velich-5sYslpb3Q8c-unsplash

Na VŠE začíná působit spolek Generation for Unity. Podpoří ukrajinské studenty

Organizace Generation for Ukraine, která nabízí rozvoj potenciálu ukrajinských studentů, začala působit na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Mladí Ukrajinci tak získají příležitost rozšířit svou komunitu a lépe se integrovat. Komunita ukrajinských studentek a studentů pod názvem Generation for Ukraine, zkráceně Gen4UA, působí už od roku 2023 na Univerzitě Karlově. Organizace si klade za cíl pomáhat...

učení, zkouška

Eat, Sleep, Study, Repeat: Jak se letos učit chytře, a ne dlouho!

První předtermíny zkoušek jsou už za rohem. Po semestru bohatém na státní svátky je tak čas začít přemýšlet, jak vše dohnat, nezbláznit se a ideálně zaskórovat lépe než na čtyřku. Přinášíme tipy jak pro studenty, kteří nemají problém s průběžnou přípravou, tak pro ty z vás, kteří spoléhají na „allnighters“ těsně před testy. Než se...

projekt, studenti, skupina

Vedlejšky na VŠE: Proč o Národohospodářskou fakultu není zájem, ale FPH praská ve švech?

O vedlejší specializace na Národohospodářské fakultě (NF) není zájem, kapacita je nevyužitá a v některých případech i zcela volná. Nejvyšší poptávku naopak eviduje Fakulta podnikohospodářská (FPH), kde se některé specializace zaplnily během chvíle. Vyplývá to z dat dostupných v informačním systému InSIS. Je nízký zájem o vedlejší specializace NF způsobený reputací fakulty nebo naopak jejich...

DSCF2650

Komentář: Kreditové poukázky jako brzda potenciálu. Proč studenti VŠE raději obětují jazyky i Erasmus?

Nejeden student VŠE se během studia setkal s problémem nedostatku kreditových poukázek a mnozí z nás se pravděpodobně nečekaně ocitli v situaci, kdy museli tento systém vysvětlovat kamarádům a známým z jiných univerzit. Tento unikátní systém Vysoké školy ekonomické, kde student za zapsané kredity „platí“ kreditovými poukázkami, může vypadat jako perfektní motivační faktor pro mladé...