100 let česko-slovenské koruny a opékaní buřtů – týdenní přehled akcí

27. 1. 2019 | | Studentský život 100_крон_ЧССР

Pomalu se blíží konec zimního semestru a začátek pozkouškového volna. Pokud už máte „prázdniny“ nebo si jen potřebujete odpočinout od učení na poslední testy, můžete se inspirovat naším přehledem. Čeká na vás expedice na jachtě, oslava 100 let česko-slovenské koruny nebo opékaní buřtů na Náplavce. Dozvíte se však taky, jak pomocí dotací nakopnout své podnikání nebo jak vypadá běžný život v krizí zmítané Venezuele. 

Pondělí 28. ledna

Toužili jste někdy plout na jachtě šířím oceánem a poznávat nedotčená místa naší planety? Přijďte na přednášku Tomáše Koudelku o expedici na Kapverdy s názvem „Expediční jachting“, která se bude konat v 18:00Kavárně dobrodruha.

Středa 30. ledna

Pokud chcete zblízka poznat život na Fakultě managementu v Jindřichově Hradci, navštivte Den otevřených dveří, který se bude konat od 9:00 do 11:00.

Jak vypadá běžný život ve Venezuele, v zemi, která zažívá nejhorší krizi své moderní historie a jejíž inflaci už pomalu nejde změřit? To se dozvíte na přednášce „Venezuela in crisis“, která se bude konat v Centru Člověka v tísni „Langhans“19:00.

Máte podnikatelský projekt, chcete ho pořádně nakopnout a nevíte, jak sehnat finance? Nenechte si ujít přednášku „Jak si nechat z pražských dotací zaplatit 500 000 Kč na web?“, která se bude konat od 19:00Impact Hub Praha.

Čtvrtek 31. ledna

Cafe Evropa vás zve na další z pravidelných debat, které se konají v Evropském Domě. Nejbližší ponese název „Vztahy Ruska a EU – kde je možné najít společnou řeč?“ a vystoupí na ní bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář a také analytik zahraničního odboru kanceláře prezidenta republiky Petr Pirunčík. Začátek je v 18:30.

Pátek 1. února

Fakulta financí a účetnictví připravila pro zájemce každoroční konferenci s názvem „Rozvoj a inovace finančních produktů“. Konat se bude již tradičně ve Vencovského aule od 8:30. Na konferenci je potřeba se registrovat a zaplatit účastnický poplatek.

Na Den otevřených dveří vás v tomto týdnu zve také Fakulta podnikohospodářská, a to do Rajské budovy od 10 do 14:00.

V roce 2019 oslavuje své sté výročí česko-slovenská koruna. V Císařské konírně Pražského hradu se při té příležitosti bude konat výstava „100 let česko-slovenské koruny“, která potrvá až do 28. dubna. Na výstavě uvidíte originální návrhy bankovek nebo historické mince a medaile.

Sobota 2. února

Týden můžete zakončit na Náplavce při opékání buřtů na ohni, kterým bude zahájena desátá sezona farmářského tržiště. Akce se bude konat od 10 do 14:00 a za přinesení vlastního talířku dostanete slevu 5 Kč.

Foto: cs.m.wikipedia.org

Mohlo by tě zajímat: