Argentina, Kanada či diskuse o přístupu českých médií k Číně. Týdenní přehled akcí

19. 3. 2018 | | Studentský život Startup Festival prednáška

Šestý týden semestru se školní prostory opět zaplní velkým množstvím akcí. V pondělí se můžete těšit na přednášku o (dis)integračních funkcích Evropské Unie či workshop o týmové synergii. Zájemci o rozvoj kritického myšlení a vyjednávacích schopností si mohou přijít na své na středečním wokrshopu SKOKu. Cestovatelé mohou navštívit hned dvě přednášky – v Impact hubu se dozví, jak projet Evropu za pár kaček, ve čtvrtek pak mohou ve škole pod taktovkou Klubu cestovatelů vyslechnout povídání o cestě Jižní a Severní Amerikou.

Pondělí 19. března

Pro zájemce o taje týmové spolupráce pořádá studentský spolek 4FIS v SB 228 od 18:00 workshop týmové synergii. Dozvíte se mimo jiné i to, co všechno obnáší mít úspěšný tým, nebo jak být lepším týmovým hráčem.

Think thank European Horizons připravil v Rektorském salonku Akademického klubu druhý „Cross- Chapter Workshop zaměřený na téma (dis)integrační funkce EU. Akce bude probíhat v AJ a je nutné se na ni zaregistrovat zde.

Společnost Alef Nula spouští třetí ročník studenstkýho vzdělávacího programu Cybersecurity inkubátor. Pro zájemce je připravena série přednášek a workshopů ze světa IT bezpečnosti, které se budou konat celý měsíc v prostorách Smíchovské střední průmyslové školy.

Úterý 20. března

V Impact Hub Praha se od 19:30 koná přednáška organizátorů Low cost race –  LowCost travel: Jak projet Evropu za pár kaček.

Soutěž o cenu děkana Národohospodářské fakulty je tu pro studenty se zájmem o prezentování studie ve větším rozsahu, než umožňuje běžná výuka. Práce musí mít méně než 20 normostran a může být vytvořena i studenty jiné fakulty či VŠ, jen musí vzniknout v rámci výuky na NF. Do úterý 20. března máte stále čas odevzdávat.

Malé sportovní hale v Praze na Výstavišti se ve 21:45 utká v zápase tým VŠE HC Ekonom s HC Hockey Sport Shop. Přijďte je podpořit.

Centrum asijských studií ve spolupráci s Centrem evropských studií FMV VŠE připravilo sérii pravidelných exportních večerů. Konají se vždy v úterý od 18:00 do 19:30 v RB211. Tentokrát se zaměří na Podporu exportu z pohledu ČEB.

Středa 21. března

Ti, co přemýšlí o účasti na některé z letních univerzit, si určitě nenechají ujít událost AEGEE Praha, která zve od 19:45 do RB 212 na Infoschůzku.

SKOK přichází s již druhým Business Trainingem tohoto semestru – tentokrát na téma Vyjednávání a kritické myšlení. Pokud se chcete dozvědět, jak vyjednat slevu v obchodě či vyšší plat, přijďte v 18:00 do NB 474.

Od 16:15 ožije RB101 přednáškou pořádanou Českou televizí Fakultou mezinárodních vztahůAmerika očima zahraničních zpravodajů. Nebudou chybět ani témata jako vývoj USA za prezidentů Baracka Obamy a Donalda Trumpa. Je nutná registrace.

Čtvrtek 22. března

V rámci přednášky Klubu cestovatelů se budete moci seznámit s tím, co to obnáší, procestovat Severní a Jižní Ameriku. Pokud vás zajímá, co můžete zažít v Patagonii, San Francisku, Kanadě nebo třeba mexickém vězení, přijďte v 19:45 do Likešovy auly.

Pátek 23. března

Vedlejší specializace Čínská studia a Centrum asijských studií při Fakultě mezinárodních vztahů si připravili diskusi o přístupu Českých médií k Číně. Od 11:00 do 12:30 budou v SB 112 diskutovat analytička Asociace pro Mezinárodní otázky Ivana Karásková s Janem Stuchlíkem, redaktorem deníku E15.

Zažít Velkou Británii budete moci od 10:00 do 17:30 na Malostranském náměstí, kde se můžete těšit na britské speciality, zboží a hosty.

Od pátku do neděle můžete na Výstavišti v Holešovicích přijít nakoupit na velikonoční výstavu, a to nejen farmářské produkty a výrobky, ale i třeba velikonoční pečivo. Celá akce je doprovázena řadou přednášek a workshopů. Cestou se můžete zastavit například na Matějské pouti, či festivalu Evolution, které probíhají na stejném místě.

Sobota 24. března

V průběhu soboty se mohou zájemci o studium v rámci dne otevřených dveří VŠE postupně seznámit se všemi fakultami. Konkrétní program je k nalezení na webových stránkách školy.

Mezi 20:30 a 21:30 proběhne již tradiční akce Hodina Země. Každoročně se jí účastní jednotlivci i firmy – zhasnutím světla na jednu hodinu vyjádříte nesouhlas s klimatickými změnami, stejně jako závazek s tím něco udělat.

Foto: archiv iListu

Mohlo by tě zajímat: