Bankomaty, kde jste?

22. 1. 2002 | | Názory, Studentský život

Jsem na této škole teprve dva měsíce, ale už jsem přišel na pár věcí, které člověka buď přímo praští do očí, nebo ho trknou až po té, co se v Praze usadí či zabydlí.

Jsem na této škole teprve dva měsíce, ale už jsem přišel na pár věcí, které člověka buď přímo praští do očí, nebo ho trknou až po té, co se v Praze usadí či zabydlí. Bydlet na Jižním Městě je, řekl bych, pro studenta docela příjemné a komfortní. Tak jako ostatní studenti, i já mám pár kamarádů na jiných pražských univerzitách a kolejích, a protože se s nimi nezřídka potkávám a navštěvuji je, neunikl mi rozdíl v různé úrovni ubytování. Koleje VŠCHT na Jižním Městě v  mnohém převyšují úroveň jiných (jako jsou Větrník, Strahov…), kde jsem si opravdu připadal jako někde v jeskyni. Je také zajímavé, že se rozdíl v úrovni nepromítl do ceny ubytování (čemuž jsem nesmírně rád). V nedávné době se v novinách psalo o zastavování teplé vody a zdražování noclehů na kolejích Univerzity Karlovy. Je jen a jen fajn, že se nás (zatím a doufejme, že nadlouho) toto netýká.

Ale jsou zde dvě věci, které dokážou studenta ekonomie vytočit. Proč se v areálu vysokoškolských kolejí nenachází bankomat? Proč nelze platbu kolejného uskutečnit například platební kartou či inkasním příkazem přímo z účtu? Tyto otázky si kladu již druhý měsíc a stále nemohu najít uspokojivou odpověď.

Mohlo by tě zajímat: