Cartagena

9. 11. 2002 | | Sport

Již druhá Olympiáda duševních sportů proběhla na konci června v Praze. Mezi mnoha novými hrami zde byla představena i Cartagena. Cartagena je vězení na malém ostrově, odkud několik uvězněných námořníků prchá tajnou chodbou k připravené pramici. Hrací plocha je tvořena 6 díly, které si můžete poskládat naprosto libovolně do tvaru chodby (nemusíte ani použít všechny díly).

Již druhá Olympiáda duševních sportů proběhla na konci června v Praze. Mezi mnoha novými hrami zde byla představena i Cartagena.

Cartagena je vězení na malém ostrově, odkud několik uvězněných námořníků prchá tajnou chodbou k připravené pramici.

Hrací plocha je tvořena 6 díly, které si můžete poskládat naprosto libovolně do tvaru chodby (nemusíte ani použít všechny díly). Každý díl obsahuje jinou kombinaci 6 předmětů. Tyto předměty jsou zároveň zobrazeny na kartách (každý cca 20x), které se před hrou zamíchají a rozdají – každý hráč dostane 6 karet, zbytek se ponechá v balíčku. Pomocí karet pohybujete se svými námořníky. Posunout námořníka můžete dopředu či dozadu. Pro pohyb dopředu odložíte libovolnou kartu z těch, které máte právě v ruce a přemístíte figurku na nejbližší stejný, dosud neobsazený symbol. Je-li nejbližší symbol obsazen, je to pro vás docela výhodné, protože se dostanete dále. Pokud v cestě žádný takový symbol není, vstoupí námořník na loď. Šest karet, které máte na začátku, samozřejmě nestačí, musíte nějak získat další a to lze pohybem vzad. Chcete-li tedy získat karty, posunete figurku na nejbližší předmět, na kterém již stojí jedna nebo dvě (libovolné) figurky a vezmete si z balíčku 1 či 2 karty (podle počtu předtím tam stojících figurek). V každém tahu můžete (ale nemusíte) udělat až 3 posuny, každý z nich libovolným směrem dle momentální potřeby. Vyhraje ten, kdo jako první dostane všechny námořníky na loď.

Přijďte si zahrát Cartagenu nebo některou z více než 100 jiných her do Klubu deskových her Paluba. V říjnu zde proběhne oslava už 6. narozenin klubu, Mistrovství republiky ve hře Osadníci z Catanu, týden s Vrhcáby a jiné akce. Podrobnosti na najdete na http://www.hrejsi.cz.

Nakonec zkuste vyřešit následující úlohu: Na obrázku najděte tři políčka, která tvoří logickou trojici a zapište jejich souřadnice.

Mohlo by tě zajímat: