Festival Latinské Ameriky nebo swingová tancovačka. Týdenní přehled akcí

1. 7. 2018 | | Studentský život Pražský hrad

Červenec začíná a i během něj vás budeme informovat o zajímavých akcí, které se v Praze konají. Volno si tak můžete užít na autorských čtení, latinskoamerickém festivalu nebo v letním kině při sledování legendárních Pelíšků.

Úterý 3. července

V Pojízdné knihovně se od 19:30 uskuteční Bulharsko- český večer. Během něj se představí bulharští i čeští autoři. Mluvit se bude mimo jiné o Plovdivu, evropském městu kultury pro rok 2019. Akci bude doprovázet tradiční bulharské hudba.

V rámci Festivalu m3/ Umění v prostoru můžete navštívit Dům U Kamenného zvonu. Provede vás jeden z jejich kurátorů. Sraz je v 16:00 před Zengerovou trafostanicí. Na akci se musíte registrovat na e-mailu: info@bubec.cz.

Středa 4. července

Pokud máte rádi swing, přijďte si zatancovat do Dejvic. Před Národní technickou knihovnou se od 18:00 koná Letní venkovní tancovačka. Méně zkušení tanečníci si mohou základy tance osvojit přímo na místě.

I přes prázdniny lze procvičit jazykové znalosti v Café Bar Marvik na Prague BlaBla Language Exchange. Akce je zdarma a začíná v 19:45.

Čtvrtek 5. července

Chcete si udělat okružní jízdu Latinskou Amerikou? Na Náměstí Republiky se koná festival Sabor Latino, v rámci kterého na vás čekají hudební i taneční workshopy, ukázky tamního folkloru, místní jídlo i řemeslné výrobky. Festival potrvá až do neděle.

Spisovatel David Zábranský bude v rámci festivalu Na vlnách MKP předčítat ze své knihy Za Alpami. Čtení bude probíhat v Bibliobusu Oskar u Avoid Floating Gallery od 18:00.

Pátek 6. července

V Edenu vyvrcholí XVI. Všesokolský slet. Od 14:00 se návštěvníkům představí synchronizovaná vystoupení nejrůznějších věkových kategorií a v 21:00 pak slavnostní zakončení.

Sobota 7. července

V letním kině ve Žlutých lázních od 21:30 promítají legendární český film Pelíšky. Pokud máte areálovou permanentku, vstup máte zdarma, ostatní zaplatí 50 Kč.

Mohlo by tě zajímat: