AKTUALIZOVÁNO: FPH přijala téměř o tři sta studentů víc u bakalářských přijímaček. Na vině byla technická chyba.

18. 6. 2019 | | Zprávy ze školy vše, studenti před vchodem, vysoká škola ekonomická

Koncem minulého týdne proběhly na Fakultě podnikohospodářské (FPH) přijímačky do bakalářského studia. Výsledky byly známé již v pátek, někteří se však z úspěchu radovali předčasně.  Kvůli technické chybě systému přišel e-mail o přijetí ke studiu i skoro třem stovkám studentů, kteří podmínky řízení nesplnili a přijati tak nejsou. O chybě dnes informoval sever idnes.cz.

Chybu, která se dotkla 282 studentů, škola zjistila v pondělí ráno a těm, kterých se to týká, obratem rozeslala omluvný mail s informací, že se na fakultu nedostali. Podmínkou pro přijetí bylo získat z každého z testů z matematiky a angličtiny alespoň 50 bodů ze sta, kapacitní hranice pro přijetí byla stanovena na 145 bodů. Rozhodnutí o splnění však dostali i ti, kteří získali mezi 100 a 144 body. Falešně přijatí zájemci tak sice splnili první podmínku, kvůli velkému zájmu se však na ně nedostalo z kapacitních důvodů.

„Výsledky přijímaček jsem se dozvěděla už v den jejich konání. Byla jsem přijatá, tak jsem vše šla oslavit s přáteli. Že šlo o chybu, jsem se dozvěděla až dnes od svého bratra, který byl na školu přijatý. Nepřišel mi žádný e-mail, takže bych se možná jinak o falešném přijetí asi ihned nedozvěděla,“ říká uchazečka, které chybělo pár bodů do splnění nově stanovené bodové hranice.

Fakulta o chybě informovala na svých stránkách i Facebookovém profilu. Postihnutým zájemcům o studium se omluvila a doporučila jim, aby, pokud jejich zájem o studium na třetí fakultě trvá, podali odvolání. Tento vývoj událostí však všem těm, kteří už s přijetím počítali, výrazně proces nástupu na vysokou školu zkomplikuje. Jak například komentoval na Facebooku fakulty další z neúspěšných uchazečů, kvůli falešnému přijetí se nezúčastnil přijímaček na jiné škole.

Děkan Podnikohospodářské fakulty Ivan Nový pro iList uvedl, že podle firmy spravující informační systém InSIS se stránka nenačetla v plném rozsahu a tím pádem zůstala v systému loňská bodová hranice pro přijetí. Firma podle něj pracuje na tom, aby se podobná chyba v příštích letech neopakovala.  Zároveň dodal, že studenti, kterých se situace dotkla, se od fakulty nedočkají žádné formy odčinění nebo zvýhodnění u podání odvolání.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by tě zajímat: