Instagram vás naučí pravopis i jak na vaření za pár korun

8. 11. 2019 | | Studentský život instagram_telefon

Na Instagramu tráví někteří z nás i více jak několik hodin denně. V poslední době se vyskytuje na této sociální síti stále více profilů, které sdílí i hodnotnější příspěvky než koupelnová selfíčka. Ať už se chcete vzdělávat v jazycích nebo sledovat aktuální dění, můžete kromě tradičních metod využít i svého feedu. Již v květnovém čísle iListu jsme vám přinesli pět tipů na edukativní Instagramové profily a dnes přicházíme s další várkou zajímavých stránek, které si zaslouží vaši pozornost.

@politika_nejen_pro_mlade

Zní vám politika nudně? Nemusí to být pravidlem! Dnešní generace chce informace rychle, jasně a jednoduše, někdy je ale těžké politiku vysvětlit dostatečně snadno. Správci této stránky každý večer publikují shrnutí celého dne v důležitých událostech, i s odkazy na jednotlivé články skrze „swipe up“ v instastories. Pokud vás zajímá též historie konfliktů na Ukrajině, fungování Evropské komise, Africká unie nebo třeba popis jednotlivých stran zastoupených v poslanecké sněmovně v kostce, tak tento profil je právě pro vás.

@dejepisinak

Pamatujete si zkostnatělé osnovy dějepisu na své základní škole, kde jste věnovali téměř celý rok pravěku? To na slovenském profilu ’’dejepisinak’’ nenajdete, zde se zabývá slečna Sandra jen samými zajímavými tématy – antikoncepce v historii, volby, jaderná elektrárna Chernobyl a tak podobně. Tento profil funguje jako hlavní komunikační kanál pro její videa na Youtube, ale ve stories často najdete zajímavé a faktické poznatky k důležitým událostem nejen v moderních dějinách. Mimo jiné na profilu naleznete i témata z filozofie a knižní tipy. Pro nadšence historie a vtipné novodobé formy učení dějin je tento profil zkrátka nutností.

@deutsch_mit_benjamin

Jazykových profilů je na Instagramu a jiných sociálních sítích nespočet. ”Deutsch_mit_benjamin” je ale něčím výjimečný. Přidává příspěvky s frázemi a slovíčky v několika jazycích najednou v jednom postu, přičemž jedním ze snímků je vždy čeština. Je zde ale i překlad do angličtiny nebo do francouzštiny. Namluvená instastories a delší videa jsou samozřejmě v němčině doplněná o popisky a někdy i titulky – výuka je tak efektivní. Profil má v současnosti cca 25 tisíc followerů a téměř každý den tu najdete nový příspěvek či nové instastory. Pokud chcete šprechtit plynule a bez problému, tak Benjamina rozhodně sledujte!

@kubova_english

U jazyků ještě zůstaneme. S Kubou jsme měli rozhovor v květnovém čísle, ale přesto ho opět zmíníme. Influencerů, kteří by dokázali předat své vědomosti a znalosti zábavně a takzvanou lidskou formou, není mnoho. Tento profil je našlapaný poznatky z běžné angličtiny, kterou každý z nás zajisté používá. Takový přísun informací je nedocenitelný – spoustu vtipných instastories, pravidelné příspěvky, které vám rozšíří slovní zásobu nebo gramatické obzory,a k tomu Kubova nikdy nekončící dobrá nálada. Mimo jiné Kuba tvoří na Youtube rozhovory a vtipná poučná videa. Na Spotify lze nalézt jeho profil s velkým množstvím užitečných podcastů pro všechny úrovně angličtinářů.

@cervenapropiska

Pravopis v českém jazyce může být pro někoho dodnes strašákem, proto je fajn, že existuje na českém Instagramu profil dvou korektorek poukazující na nešvary, překlepy a hrubky, kterých se mnozí z nás dopouštějí i jinde než jen v chatu na Messengeru mezi kamarády. V pondělí si navíc můžete ve stories procvičit nějaký ten diktát formou kvízu. Běžné pravopisné chyby můžou být minulostí, když nebudete váhat a dáte těmto dvěma korektorkám follow. Vaši mladší sourozenci ocení i tipy pro budoucí maturanty, jelikož profil se zabývá i povinnou četbou. Pokud vás baví tedy čtení, můžete zde narazit na zajímavé knižní tipy.

@miguelbarclay

Studentské slevy ve fast foodech a restauracích jsou fajn, ale mnohdy přijde situace, kdy je zkrátka nutné před večeří na koleji vzít pánvičku do ruky. Zajímalo vás někdy, co vše se dá uvařit za pouhou jednu libru? Miguel Barclay je autorem jedné z nejúspěšnějších kuchařek s názvem „One pound meals“. Celý profil se tak točí kolem vaření „on budget“, což je pro studenty ideální. Není tedy nutné sahat hned po instantních nudlích, když si zvládnete udělat nespočet dobrých jídel během pár minut. Krásně nafocené jídlo láká okamžitě k rozpálení sporáku, popis přípravy je velice stručný. Mnoho receptů je též veganských či vegetariánských, takže si každý najde to, na co má zrovna chuť.

Češtinářské špeky

Poslední zmíněný profil nenajdete na Instagramu, nýbrž na Facebooku, přesto ho však uvádíme. Tento profil se opět zabývá češtinou, jak už název napovídá. Stránka upozorňuje párkrát do týdne na nástrahy českého jazyka. Vše je tvořeno do pěkné a jednoduché grafiky s vtipnými popisky. Tak jestli doteď nevíte, jaký je rozdíl mezi kivi a kiwi, tak určitě tuto stránku začněte sledovat.

Foto: redakce iList

Mohlo by tě zajímat: