Jak trávit den volna? 10 tipů na výlety

10. 3. 2020 | | Cestování, Studentský život Lom Amerika, výlet, příroda

Ať už opatření ohledně koronaviru, víkend, svátek nebo jiná událost, která dává studentům volno od povinností, si zaslouží kvalitní náhradní program. Každému vyhovuje něco jiného, ale pro spojení aktivního pohybu, relaxace a poznání něčeho nového, je tu aktivita, a to procházky či výlety v přírodě.

Přečtěte si deset rad, kam se podívat v Praze a jejím okolí.

I v hlavním městě můžete objevit ostrůvky přírody. Vydejte se do přírodní rezervace s potokem, skalnatými svahy, loukami a lesem. Park je dobře dostupný, stačí využít hromadné dopravy a dostat se na zastávku „Divoká Šárka“ tramvaje 20. Pokud vás nebaví klasické procházky, vezměte s sebou koloběžku, kolo nebo kolečkové brusle.

Tento zábavní park je otevřen pro veřejnost celoročně. Najdete tu minigolf, horolezeckou stěnu nebo beachvolejbalové hřiště. Dne 21.3.2020 se zde slavnostně otevře lanové centrum.

Pokud vás láká exotika, v Trojské džungli na vás čeká pravé dobrodružství. Od ledna do března zde pořádají večerní prohlídky skleníkem Fata Morgana. Dne 13.3. 2020 se můžete zúčastnit oslavy Den Ryzlinku a to v podobě degustace. Zakoupit si můžete 4 žetony (4 ochutnávky) za 100 Kč.

Vysněný koutek pro milovníky divokých zvířat. Prohlédnete si tu jeleny, sovy, muflony, mluvícího krkavce a jinou lesní zvěř. Minizoo v chuchelském Háji je otevřené celoročně a můžete se sem dostat procházkou z Malé nebo Velké Chuchle, záleží pouze na vaší zdatnosti a nadšení pro pěší turistiku.

Za zmínku stojí nejen historicky významný Průhonický zámek ale také zámecký park, nacházející se od roku 2010 v celosvětovém dědictví UNESCO. Je známý pro svou bohatou faunu, zejména pro jedinečné druhy nádherných keřů rododendronů (pěnišníků). Nechybí ani jezero uprostřed celého parku.

V okolí Prahy stojí za zhlédnutí například Lom Amerika. Zatopený vápencový lom si můžete prohlédnout z vyhlídky. Jezírko, příroda a skály… To vše vám zanechá krásné vzpomínky a fotografie. Doporučují se i některé turistické stezky, které vás zavedou mimo jiné i ke hradu Karlštejn.

Karlštejn je velmi oblíbená destinace, kam se můžete z Prahy vydat vlakem nebo se projet na kole v případě že rádi čelíte výzvám. Pokud jste dorazili na místo, určitě si projděte celé městečko, není příliš velké, ale velmi útulné se spoustou obchodů se suvenýry a  restauracemi.

Výlet je vhodný pro delší cestování. Stezka se nachází v jižních Čechách u Lipna a výlet mimo Prahu stojí i tentokrát za to. Je zde unikátní příroda, trasu si můžete naplánovat buď pěšky nebo na kole a na konci vás čeká čtyřicetimetrová vyhlídková věž.

Městečko velice oblíbené cizinci má opravdu co nabídnout. Čeká na vás historické centrum, malé uličky a bezpočet památek. Základními jsou například kostnice, Chrám svaté Barbory nebo muzeum čokolády.

Při návštěvě této destinace nezapomeňte na fotoaparát, můžete si zde totiž zvěčnit vyhlídku na rameno řeky Vltava. Celoročně dostupná vyhlídka v blízkosti Třebsína stojí za vaši pozornost. Dostanete se sem dokonce přímým spojem ze Smíchovského nádraží.

Foto: Tomáš Medek

 

Mohlo by tě zajímat: