Jižní Město rozproudí turnaje, debata, slaňování kolejí i hudba

14. 5. 2016 | | Sport, Studentský život Sport4Students2

I když začíná zkouškové, Jižní Město se ve středu promění v jedno velké sportoviště. Proběhne zde již třetí ročník sportovně-hudebního studentského festivalu Sport4Sudents. Kromě sportovního vyžití se mohou návštěvníci těšit i na vystoupení interpretů ATMO music, Nebe, Zelenina, Pilot a High Lights.

Kromě českých interpretů vystoupí i popová kapela Purist z Bratislavy. Během odpoledne proběhne několik sportovních klání, přihlašování do turnajů ve floorballu, volleyballu a streetballu je spuštěno a určené nejen pro studenty. Ani letos nebude chybět oblíbené slaňování kolejí. Dále se nad celým areálem mezi budovami kolejí budou procházet slacklinisti na higline. Kdo by se ale bál na chodit rovnou po střechách, může se rozehřát na nízkých lanových překážkách, které budou připraveny v areálu.

Archiv Sport4Students

„Rádi bychom koleje na Jižáku přiblížili studentům i obyvatelům přilehlého sídliště z trochu jiné perspektivy. Proto slaňování, highline a další srandy. Chystáme ještě jedno překvapení, které nikdy na vysokoškolských kolejích nebylo. Vše ale závisí na počasí. Moc si vážíme podpory od vedení kolejí. Jsou rádi, že se na jejich kolejích něco děje a že iniciativa jde od samotných studentů,“ komentuje festivalové dění jeden z organizátorů Martin Jakubec.

Sport4Students4

V rámci festivalu proběhne i konference sportovců v přilehlém konferenčním centru na koleji Sázava. Jedním z hlavních hostů je i profesionální BMX rider Michael Beran. Diskuze bude o jeho cestování, sportu i sponzoringu.

Foto: archiv 4Students

ČTĚTE TAKÉ:

 

Mohlo by tě zajímat: