Krátce ze sportu

10. 12. 2005 | | Sport

Petr Žaloudek, student 3. ročníku Fakulty národohospodářské, se 17. listopadu stal mistrem světa v orientačním běhu s migračními kontrolami. Jan Novák, doktorand katedry regionalistiky Fakulty národohospodářské, získal 5. listopadu druhé místo na Akademickém mistrovství ČR 2005 v MTBO.

Petr Žaloudek, student 3. ročníku Fakulty národohospodářské, se 17. listopadu stal mistrem světa v orientačním běhu s migračními kontrolami. Při tomto orientačním běhu je úkolem závodníka proběhnout v časovém limitu co nejvíce kontrol zakreslených v mapě, přičemž pořadí kontrol není určeno. Kontroly však nejsou stále na jednom místě, ale „migrují“. Jejich pohyb mezi jednotlivými stanovišti se řídí tzv. jízdním řádem, který dostane závodník spolu s mapou kontrol.

Jan Novák, doktorand katedry regionalistiky Fakulty národohospodářské, získal 5. listopadu druhé místo na Akademickém mistrovství ČR 2005 – 13. ročníku memoriálu Karla Zemana v orientačním závodě na horských kolech (MTBO – mountain bike orienteering). Mezi akademiky byl dokonce první, čímž zopakoval svůj výsledek z roku 2001. Tento závod byl jeho posledním startem v akademických soutěžích, na kterých již příští rok z věkových důvodů nebude moci startovat.