Kurzů je málo, čeká se na novou halu

3. 2. 2009 | | Sport

Zápisy do tělocviku provází každoročně podobný problém. Počet kurzů je omezen a poptávka převyšuje nabídku. CTVS si toho je vědomo, ale změny přijdou až s novou halou na Třebešíně.

Zápisy do tělocviku provází každoročně podobný problém. Počet kurzů je omezen a poptávka převyšuje nabídku. CTVS si toho je vědomo, ale změny přijdou až s novou halou na Třebešíně.

Ten, kdo si nestihne zapsat svůj oblíbený sport už v prvním ročníku, má v pozdějších semestrech většinou velký problém splnit tuto, pro mnohé fakulty stále povinnou, podmínku k absolvování studia a musí se smířit s méně atraktivním sportovním kurzem. V letošním roce připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) pro studenty celkem 3752 míst v semestrálních kurzech.

„Volná místa jsou i teď, ale v méně atraktivních kurzech a termínech, jejich aktuální seznam se nachází na webu centra,“ informuje o možnosti chodit na tělocvik Miroslav Libra z kanceláře CTVS. CTVS o tom, že je nedostatek míst a termínů ve sportovních kurzech, ví, ale na vině jsou také sami studenti. „Existují takoví, kteří se sobecky zapíšou do více hodin najednou,“ říká Libra. „Toto nezodpovědné jednání pak ubírá další volná místa,“ dodává.

Rozšíření kapacity i palety výběru sportovních kurzů slibuje do budoucna nová hala na Třebešíně. „Bude to hala určená čistě pro Vysokou školu ekonomickou,“ pochvaluje si Libra. Nové sportovní útočiště vyroste v sousedství tenisového areálu Třebešín na pozemku, který patří škole. Hala poskytne nové sportovní prostory o rozměrech házenkářského hřiště s výběhy, které budou moci být dodatečně rozděleny na tři samostatné části. Zvedne se i úroveň zázemí pro přilehlý tenisový areál, staré nevyhovující šatny se zbourají. V zimě bude tělocvična přímo propojena s nafukovací tenisovou halou a poskytne pro tuto nafukovací halu technické zázemí. Projekt počítá také s horolezeckou stěnou, přičemž ještě není rozhodnuto, zda bude venkovní či vnitřní.

Do budoucna má CTVS s volným pozemkem v Třebešíně další plány. „Doufáme, že k hale přibudou hřiště na beach volejbal a hřiště s umělou trávou pro fotbal,“ vyjadřuje své představy Libra. Sportovní areál Třebešín bude dobře dostupný jak z Jarova, tak z Jižního Města. Do nové haly se přesune co největší počet sportovních, zejména míčových aktivit tak, aby byla maximálně využita. To povede ke kumulaci hodin na jedno místo a vyřeší i letité problémy s pronájmy sportovních zařízení. „Hala je již od října 2008 ve stavbě a termín jejího dokončení se plánuje v řádu čtrnácti měsíců,“ komentuje dění na Třebešíně Libra.

Mohlo by tě zajímat: