Mumie světa, slavnosti folkloru a první republiky. Týdenní přehled akcí

15. 7. 2018 | | Studentský život crop-1385462-mumie-světa-praha3

Je léto, čas oddechu a dovolených, a vy nechcete sedět doma? Inspirujte se naším přehledem, co všechno následující týden Praha nabízí. Můžete si vybrat mezi letním kinem, výstavou mumií nebo komentované prohlídky známých i neznámých pražských zákoutí. Nový týden nebude ochuzen ani o festivaly – tentokrát se můžete těšit festival lidové kultury Pražské folklorní dny.

Úterý 17. července

Pokud patříte mezi fanoušky letních kin, nenechte si ujít film„Tenkrát na západě“ na střeše Veletržního paláce. Promítání začíná ve 21:30.

Středa 18. července

K oslavám stého výročí vzniku Československé republiky bude v Českém zemědělském muzeu k vidění expozice stylizované prvorepublikové zahrady „Zahrada první republiky“. Zájemci si tak mohou na vlastní kůži prožít atmosféru 20. a 30. let minulého století. Expozice bude přístupná až do konce roku.

Máte rádi objevování nových zajímavých pražských zákoutí? Navštivte Anežkatour, komentovanou prohlídku Anežského kláštera, kterou vás provede režisér a performer Philipp Schrenker. Začátek prohlídky je od 18:00. Akce bude trvat bude přibližně hodinu.

Čtvrtek 19. července

Po roce Praha pořádá Pražské folklorní dny. Tři dny budou po celé Praze probíhat vystoupení folklorních souborů ze všech koutů světa. Celá akce vyvrcholí průvodem všech účinkujících souborů Starým Městem.

Pátek 20. července

Kromě Anežského kláštera lze tenhle týden navštívit také Národní technickou knihovnu. Bezplatná komentována prohlídka bude probíhat od 10:00 a bude trvat přibližně hodinu.

Sobota 21. července

Zajímá vás včelařství a vše kolem výroby medu? V Botanické zahradě hlavního města Prahy probíhá interaktivní expozici o včelách a včelařství s názvem Medový den. K vidění bude také skleněný úl a ukázka výroby medu. Expozice proběhne od 13:00 do 19:00.

Neděle 22. července

Na začátku února připutovala do Prahy expozice s názvem Mumie světa. Na největší světové sbírce mumií lze nahlédnout do života starověkých kultur a civilizací napříč dějinami a kontinenty. Nepropásněte poslední den této pozoruhodné výstavy, která se koná na Výstavišti Holešovice.

Foto: týden.cz

Mohlo by tě zajímat: