Nový iList vám pomůže našlápnout správným kariérním směrem

14. 4. 2016 | | Zprávy ze školy ilustr-kariera

Jaro je tady. A zatímco na jiných univerzitách běhají studenti z přednáškových aul pod rozkvetlé třešně nebo navazují nové vztahy v pohodlí restauračních zahrádek, studenti ekonomky jen koukají na dění venku z oken svých buněk a smolí si pětiletý kariérní plán. Ale přiznejme si, umíme správně napsat životopis nebo se připravit na pohovor? A quo vadis, studente VŠE?

V minulé čísle jsme pro vás zjišťovali informace o dvaceti nejtěžších předmětech napříč fakultami ekonomky. Ale co dvacet nejúspěšnějších předmětů? Překvapí vás, kolik existuje ve studijních plánech kurzů, ve kterých prošli na výbornou všichni, kteří si ho zapsali. Dočtete se také, která fakulta jich „nabízí“ nejvíce.

Víte, že si na ekonomce můžete nechat zdarma zkonzultovat svůj životopis? Rozvojové a poradenské centrum nabízí pro studenty vyšších ročníků konzultace svého profesního já – od životopisu přes stále populárnější LinkedIn až po analýzu vaší kariérní cesty.

A koho povolanějšího zpovídat o kariéře než Taťánu le Moigne, šéfku českého Googlu? Elena s Alicí se vypravily do pražských kanceláří nejpoužívanějšího vyhledávače na světě. Jak je na tom česká pobočka a proč je zájem o ženy, které si vydají cestou IT?

Jak správně napsat životopis? Mít, či nemít fotku? Ani personalisté se mnohdy neshodnou. Kája pro vás připravila seznam nejčastějších chyb v životopisech a ptala se odborníků jak se jich vyvarovat a jak by mělo dobré CV vypadat.

Marťa se zaměřila na pracovní stáže. Jasně v jejich nabídce vede Fakulta mezinárodních vztahů, jak jsou na tom ale ostatní fakulty? Přečtěte si o možnostech, které škola nabízí a kritériích, které se vážou k vaší vysněné pracovní stáži mimo český rybníček.

Cizinci studující na VŠE. Ne erasmáci, kteří sem přijíždějí jen na jeden semestr, ale opravdoví full time studenti. Jak se jim v Praze a na VŠE „žije“? Týna pro iList vytvořila novou rubriku právě o těchto posluchačích. Zpovídala jich hned několik, pokud vás tedy zajímá, jak se české kultuře a společnosti přizpůsobil Keňan, Kanaďan nebo třeba Turek, nezapomeňte sledovat i webové stránky.

A co sport? Verča zpovídala nového kapitána fotbalové reprezentace ekonomky Davida Podzimka. Po loňském zlatém úspěchu na akademických hrách se od týmu hodně očekává. Příští týden se hráči ukážou v nové sezóně na fotbalovém turnaji UniCup. Týna pro vás shrnula končící hokejovou sezónu – jak si v uplynulém ročníku soutěže vedl HC Ekonom nebo nově vzniklá Technika Praha, se dozvíte už příští týden.

Než vás jaro vyžene z budov VŠE, stavte se příští týden pro své nové číslo iListu. Prodáváme od pondělí 18. dubna tradičně mezi menzami v Italské budově. Pokud naše pilné redaktory nezastihnete (pravděpodobně budou někde rozvalení pod jabloní), číslo si můžete koupit i v menze, antiku nebo Deštníku. Najdete nás také na Jižním Městě. Redakce iListu vám přeje pevné nervy ve zkouškovém a léto podle vašich snů. Těšíme se na vás zase v září!

Nezapomeňte ani na Majáles! Finále studentského měsíce se blíží a pražský festival klepe na dveře. Přijďte si ho do Letňan užit s námi. Budeme se na vás těšit v zóně ekonomky.

Ani v létě zahálet nebudeme – pro magisterské studenty připravujeme seriál o vedlejších specializacích. Už víte, kterou si vyberete? Pokud ne, zkuste si při odpočinku na pláži otevřít webové stránky našeho časopisu.

ČTĚTE TAKÉ:

Bydlení v králíkárně? To už o Jarově II. dávno neplatí

Čtyři ze sedmi studentů předmět neudělali. Stalo se to poprvé, říká garant

Fotograf má prístup aj do miest, kam sa bežný smrteľník nedostane

Mohlo by tě zajímat: