Pražský parkový survival

9. 12. 2004 | | Sport

Poslední listopadovou sobotu se v areálu Hostivařské přehrady uskutečnil již druhý ročník Pražského parkového survivalu. Jde o závod Českého poháru v přírodním víceboji jednotlivců. Na účastníky čekalo 5 kilometrů na kolečkových bruslích, 8 kilometrů orientačního běhu, 15 kilometrů orientační jízdy na horských kolech, 3 kilometry jízdy na kajaku, 3 kilometry jízdy na koloběžce a skalní lezení.

Poslední listopadovou sobotu se v areálu Hostivařské přehrady uskutečnil již druhý ročník Pražského parkového survivalu. Jde o závod Českého poháru v přírodním víceboji jednotlivců.

Na účastníky, které neodradila nízká teplota vzduchu, vody ani neustálé deštivé přeháňky, čekalo 5 kilometrů na kolečkových bruslích, 8 kilometrů orientačního běhu, 15 kilometrů orientační jízdy na horských kolech, 3 kilometry jízdy na kajaku, 3 kilometry jízdy na koloběžce a skalní lezení.

Závodníci hromadně odstartovali v 11 hodin. Plánovaná jízda na kolečkových bruslích byla zrušena, protože trať byla mokrá a zapadaná listím. Sportovci tedy vyrazili rovnou na orientační běh. Za úkol měli najít v libovolném pořadí deset kontrol. Již tato první disciplína startovní pole značně roztrhala a tak do následující orientační jízdy na horském kole závodníci vyjížděli po skupinkách. Na rozdíl od orientačního běhu byl postup mezi dvanácti kontrolami předem určen. Na kajaku si většina připadala jako ledoborce, neboť po nočních mrazech byla přehrada plná ledových ker, takže bylo potřeba místy prorážet cestu při zdolávání vyznačené tratě. Následovala jízda na koloběžce, která byla pro většinu závodníků novinkou a v závodech tohoto typu se objevila poprvé.

Závěr závodu patřil lezení na skalní stěně pod hrází Hostivařské přehrady. Startující měli za úkol přelézt dvě cesty jištěné na laně a jeden nezajištěný traverz kousek nad zemí.

Nejrychlejší z mužů byl reprezentant VŠE Jan Novák z Ekonomu Praha, druhý byl Libor Kříž z Univerzity Hradec Králové a třetí Matěj Stejskal z ČVUT Praha. Mezi ženami zvítězila Pavlína Chaloupská z Hradce Králové, za ní Eva Přibylová z pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a na třetím místě do cíle dorazila zástupkyně VŠE Zdeňka Puková z Ekonomu Praha.