Pěšky přes Bulhara můžete

2. 12. 2003 | | Studentský život titulní obrázek

Křižovatka u Bulhara je od soboty 29. listopadu zcela uzavřená pro auta i tramvaje. Chodce by roční rekonstrukce omezit neměla. Automobilové spojení Žižkova s centrem Prahy bude po celou dobu oprav odkloněno přes Husitskou ulici a Vinohradskou třídu. Na ní zrušila koncem října bezpečností rada státu některá dopravní omezení v okolí Rádia Svobodná Evropa.

Křižovatka u Bulhara je od soboty 29. listopadu zcela uzavřená pro auta i tramvaje. Chodce by roční rekonstrukce omezit neměla.

Automobilové spojení Žižkova s centrem Prahy bude po celou dobu oprav odkloněno přes Husitskou ulici a Vinohradskou třídu. Na ní zrušila koncem října bezpečností rada státu některá dopravní omezení v okolí Rádia Svobodná Evropa. V současnosti je tudíž umožněn volný průjezd od Muzea na Vinohradskou třídu, v opačném směru musí auta počítat s objížďkou kolem Státní opery. Pro chodce nebudou z ulice Seifertovy do Hybernské po tuto dobu platit žádná omezení.

Stavba U Bulhara

Běžné tramvajové linky nahrazují do soboty 20. prosince 2003 autobusy X-9, X-55 a X-58. Poté se do Seifertovy ulice tramvaje opět vrátí, ovšem jen na sedm
měsíců a navíc na provizorní trať, která je v těchto dnech ještě budována.

Komunikace pod novými mosty by měla být opět zprovozněna začátkem listopadu příštího roku. Vzhledem k náročnosti prací ale už dnes radnice Prahy 3 upozorňuje, že se jednotlivé etapy projektu mohou protáhnout.

Mohlo by tě zajímat: