Red Bull Basement vyzývá studenty z celého světa, aby přišli změnit svět

19. 10. 2020 | | Studentský život NEPOUŽÍVAT! Redbull

Dne 25. října končí přihlašování do třetího ročníku soutěže Red Bull Basement. Jedná se o projekt, který dává křídla studentům inovátorům.  Podnikaví studenti z celého světa jsou jím vyzvání zpochybnit status quo a přijít s vlastními návrhy jak změnit studentský život nebo klidně celý svět prostřednictvím inovativních technologií. Nápady s největším potenciálem budou zrealizovány a jejich autoři navštíví světový workshop plný různých aktivit.

Studenti ze všech možných studijních oborů nemusí čekat, až dokončí školu. Mohou se příležitosti chopit teď hned a za pomoci projektu Red Bull Basement vdechnout svým nápadům život. V maximálně dvoučlenném týmu se může zúčastnit každý student vysoké školy, kterému je minimálně osmnáct let a je schopen se domluvit v angličtině. Pro začátek je jeho jediným úkolem natočit krátké (maximálně 60 sekundové) video, ve kterém svoji ideu stručně popíše, a následně snímek nahraje na redbullbasement.com.

V týdnu od 26. října bude probíhat veřejné hlasování. Veřejností nejlépe hodnocené projekty poputují k lokální odborné porotě, která na základě kreativity, dopadu, a především proveditelnosti jednotlivých projektů, vybere jednoho národního finalistu.

Tým finalistů z každé z 35 zúčastněných zemí tak získá příležitost projekt uskutečnit. Rozpracování a zrealizování celého nápadu bude probíhat v podobě mezinárodního mentorského programu a za pomoci globálních inovátorů. Prostřednictvím mikrofinancování a s možností využít profesionálně vybavené prostředí se tak představa vybraného týmu stane skutečností a projekt získá možnost přinést pozitivní sociální změnu, dost možná i ve světovém měřítku.

Všechny tyto aktivity směřují ke globálnímu workshopu Red Bull Basement 2020, který se bude konat ve městě, které bude teprve vyhlášeno. Na něm proběhnou finální prezentace každého týmu. Jeden nápad bude prohlášen za Nejlepší nápad 2020, zatímco ostatní minimálně vejdou do povědomí veřejnosti. Workshop všem těmto podnikavým studentům rozšíří obzory, nabídne kontakty a příležitosti pohovořit s předními světovými mysliteli, podnikateli a vizionáři, kteří by se mohli stát prostředníky k jejich další cestě za úspěchem.

Foto: Red Bull  

Mohlo by tě zajímat: