Růžové pralinky vytvořily rekord

18. 5. 2007 | | Studentský život

Ve čtvrtek 19. dubna po sedmé hodině večerní odstartovala již třetí kulturně sportovní akce zvaná Žižkovská Beer Rally. Hlavní motivací pro soutěžící týmy byla hlavní cena – soudek piva. Beer Rally pořádal Buddy System spolu se serverem Lexikonhospod.cz.

Beer Rally jako taková pochází z Finska, odkud se v podobném duchu přenesla do Žižkovského prostředí. Účastníci na startu vytvoří týmy 3 až 7 členů, vyzvednou si hrací karty, seznam hospod a mapku. V každém podniku si dají jedno velké pivo či jednoho panáka nad 20% alkoholu až počet sklenic (potvrzený razítky) dosáhne čísla 8 u mužů a 5 u žen a pak se rychle přemístí do cíle. Tým, který dorazí za nejkratší dobu od startu vyhrává.

„Účelem akce není opít se, ale pobavit se a zároveň lépe poznat Žižkov. Slogan Přijďte Žižkov více poznat je ostatně mottem celé akce,“ říká Filip Engel, vedoucí Sport Clubu v Buddy Systemu. Snad proto, aby organizátoři posílili kulturní ráz akce, snížili také oproti minulému ročníku „dávku“, kterou musí účastníci akce zkonzumovat pro získání osvědčení o úspěšném absolvování. Oproti loňským 9 pivům nebo panákům pro muže a 6 pivům nebo panákům pro ženy se tak limit snížil o jedno pivo/panáka pro každé pohlaví.

Rekordní účast

Třetí Žižkovská Beer Rally přinesla návštěvnický rekord. Na start přišlo celkem 101 účastníků různé státní příslušnosti a obou pohlaví, kteří se zformovali do 23 týmů. Toto číslo představuje oproti minulému semestru nárůst o 15 účastníků (3 týmy). Z těch nejexotičtějších názvů jednotlivých týmů jmenujme například Úchyláky, Růžové pralinky, Sedmilháře, Kaliče, The Champions, International Drinking Team, Fried Cheese, Big Mac Drinking, Kluky z trpaslíka nebo tým Masakr I.

Vítězem se stal čtyřčlenný tým s názvem Růžové pralinky. Do cíle dokázal dorazit za rekordní čas všech dosavadních Beer Rally, za 32 minut. O dvě minuty později doběhli do cíle Úchyláci a jako třetí, za 41 minut od startu, dorazili do cílové hospůdky Sedmilháři. První cenou byl soudek piva, který vítězný tým vypil hned na místě.

Novinkou tohoto ročníku byla zelená trička s nápisem Beer Rally. Původně byla určena jako výhra pro druhý tým, avšak účastníkům se líbila natolik, že organizátoři nechají trička vyrobit i pro ostatní soutěžící.