Tělocvična je nám malá

29. 11. 2002 | | Sport titulní obrázek

Na hodinách kurzu Moderní formy gymnastiky praská tělocvična na Žižkově ve švech. Tělesné výchovy se díky oblíbenosti některých učitelek účastní často neúnosný počet studentek. Hodiny aerobiku se tak mění v zápas o místo v davu ve vydýchané místnosti. Nutnost uvést situaci do pořádku je patrná od začátku semestru. Zatím však nebylo přijato žádné funkční řešení, které by počet studentek na hodinách tělesné výchovy omezilo.

Nutnost uvést situaci do pořádku je patrná od začátku semestru. Zatím však nebylo přijato žádné funkční řešení, které by počet studentek na hodinách tělesné výchovy omezilo. Centrum tělesné výchovy a sportu se podle slov jejího ředitele Mgr. Miloše Pádivého snaží vyřešit katastrofální situaci co nejrychleji: „Hodláme vydat přesný počet karet na každou hodinu. Na koho se dostane – cvičí, kdo přijde pozdě a nedostane se na něj – necvičí,“ vysvětluje ředitel Pádivý.

Aerobic Přeplněné cvičení aerobicu

Chystané změny v organizaci výuky tělocviku se zatím dotknou jen hodin aerobiku PaedDr. Stejskalové, o které je největší zájem. „Od 4. listopadu letošního roku budeme organizovat vydávání vstupenek,“ říká Stejskalová a dále upřesňuje: „Dvacet minut před zahájením hodiny rozdáme sedmdesát kartiček. Studentky se jimi před začátkem aerobiku prokáží.“

Tělocvičně i studentům by se však značně ulevilo, kdyby byla nabídka počtu hodin rozšířena. „Další kurz aerobiku otevřeme v příštím semestru ve čtvrtek v 7.30 a bude určen zejména pro ty, kdo narychlo potřebují druhý zápočet z tělocviku. Kurz povede Mgr. Kovářová,“ dodává PaedDr. Stejskalová.

Mohlo by tě zajímat: