Týdenní přehled akcí: Celá řada přednášek a jeden virtuální běh

11. 10. 2020 | | Studentský život riegrovy_sady

Ačkoliv kvůli vládním opatřením bude většina plánovaných akcí ještě dlouho probíhat z pohodlí domova, můžete se tento týden i tak dozvědět spoustu nových informací. Třeba o digitalizaci a robotizaci nebo se přiučit, jaké to je založit firmu. Komu bude po týdnu plném omezení chybět pohyb, Pražská zoologická zahrada přišla s konceptem virtuálního běhu, při kterém se budete nejen hýbat, ale i pomůžete.

Pondělí 12. října

Skupina České spořitelny Pomáháme dobrým myšlenkám chystá na začátek týdne online přednášku na téma digitalizace a robotizace s Radkem Novákem. Od 16:00 se tak můžete dozvědět, kam se tato odvětví posunula, jaká jsou jejich uplatnění a jak změnila fungování firem.

Jste studenty mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů, zajímáte se o vaše budoucí uplatnění a chcete se zapojit do dění na fakultě? Právě pro vás si FMV vztahů připravila Setkání studentů oboru Mezinárodní obchod s garantem Josefem Taušerem, které proběhne se studenty bakalářského programu od 17:00, se studenty magisterského programu pak od 18:00 na MS Teams. Bližší informace o připojení budou zveřejněny v události před samotným setkáním.

Pražská zoologická zahrada musela vzhledem k omezením zrušit plánovaný běh na její podporu. Přišla ale s konceptem virtuálního běhu, kdy v týdnu od 12. do 18. října musíte uběhnout a zaznamenat skrz své hodinky nebo pomocí jejich aplikace 5 až 10 kilometrů s plusovým převýšením. Detailnější informace se dočtete na jejich události.

Úterý 13. října

Knihovna Vysoké školy ekonomické připravila od 14:00 seminář „Jak správně citovat“, kde se naučíte hledat potřebné údaje pro správnou citaci, kam citace umisťovat a mnohem víc. Seminář proběhne v MS Teams, pro přístup je nutné použít kód, který naleznete ve vašem Integrovaném studijním systému.

O svých zkušenostech s budováním značky od nuly až po 100milionový roční obrat v úterý od 17:45 promluví na online akci Kafe a marketing Martin Mates, spoluzakladatel e-shopu Econea. Pro účast je nutná bezplatná registrace.

Od úterý do středy také probíhá online konference Akademická etika a prevence plagiátorství, kde se můžete dozvědět domácí pohledy na problematiku plagiátorství nebo třeba právní aspekty neetického jednání v akademickém prostředí. Pro účast je nutné připojení přes odkaz uvedený na stránce Univerzity Karlovy, samotné přednášky proběhnou v prostředí MS Teams.

Středa 14. října

V rámci projektu Absolventské středy proběhne od 18:00 přednáška na téma „Pandemie koronaviru pohledem podnikatelského sektoru“, kterou povede Karina Kubelková. Dozvíte se o jejím hodnocení pomoci vlády, nejméně a nejvíce postižených sektorech, změnách v organizaci práce a propouštění, ale také o indexech Hospodářské komory České republiky a jejich vývoji. Celá přednáška proběhne skrz MS Teams a je nutná bezplatná registrace.

Čtvrtek 15. října

Katedra cestovního ruchu si pro své studenty připravila online setkání s garantem stejnojmenného oboru  Petrem Šauerem a vedoucí katedry Liběnou Jarolímkovou, které proběhne přes MS Teams od 16:30. Pozvánka přijdou studentům příslušného oboru e-mailem.

Baví-li vás český jazyk, pak vás jistě zaujme přednáška s vtipným názvem Nedělej Zagorku! aneb Zdroje nových frazémů v češtině“ pod vedením Marie Kopřivové, kterou pořádají Česká centra v 18:00 přes platformu Zoom, stream bude rovněž živě přenášen zde. Pro sledování je nutná bezplatná registrace.

Alumni Club z Fakulty mezinárodních vztahů vás ve čtvrtek propojí se třemi absolventy stejnojmenné fakulty, kteří pracují, nebo pracovali, v zahraničí. Na akci s názvem Práce v zahraničí se Miloslav Hostaša, Petra Klusáková a Vít Rožmberský podělí o své zkušenosti a výzvy, které jim jiné země přinesly. Akce začne v 18:30 online přes MS Teams.

Chcete-li se vzdělávat v oblasti informačních a komunikačních technologií, čtvrtek je posledním dnem pro přihlášení do mezinárodního programu pro studenty Seeds for the future, který zaštiťuje firma Huawei. V rámci programu proběhnou různá online školení na téma umělé inteligence nebo 5G sítě.

Sobota 17. října

Nezisková organizace Africzech pro připomenutí mezinárodního dne za odstranění chudoby připravila na Střeleckém ostrově den plný (nejen) africké hudby i jídla. Akce proběhne od 11:00 do večerních hodin.

Neděle 18. října

O nedělní půlnoci také končí přihlašování fotografií do fotosoutěže pořádané Klubem cestovatelů Vysoké školy ekonomické. Je možné zaslat až 3 fotografie na téma Home sweet home. Bližší informace například o tom, kam je nutné fotografie zaslat, naleznete na jejich webu.

 

Foto: prahaneznama.cz

Mohlo by tě zajímat: