Týdenní přehled akcí: Cestovatelské večery a univerzitní hokej

4. 2. 2019 | | Studentský život bty

Zkouškové období je oficiálně za námi. Pokud nevíte, jak využít volný čas, inspirujte se naším přehledem. Tenhle týden nás čeká plno cestovatelských přednášek. Navštívit můžete i hokejový zápas HC Ekonom nebo zjistit, jak si založit start-up.

Úterý 5. února

Dnešní svět je přeplněný informacemi a různými fake news. Pokud se chcete naučit, jak efektivně třídit informace a kritickým myšlením se ubránit falešným zprávám a hoaxům, přijďte na přednášku s názvem „Jak se nezbláznit z přehršle informací“, která se bude konat v 19:00Městské knihovně na Mariánském náměstí. Hostem přednášky z cyklu Mediální gramotnost bude Miloš Gregor, který působí na katedře politologie Masarykovy univerzity v Brně.

Středa 6. února

Pokud máte nápad na úspěšný start-up, ale nevíte, jak na to, přijďte na akci s názvem „Business snídaně: jak vybudovat a řídit startup“, která se koná od 8:00Kavárně dobrodruha.

Pacific Crest Trail, neboli Pacifická hřebenovka, je se svými 4200 kilometry jedna nejtěžších turistických tras na světě. Přijďte si vyslechnout přednášku holky z Vysočiny, která tuto cestu přešla úplně sama. Přednáška „4200 km pěšky sama z Mexika do Kanady“ se bude konat od 18:30 P.M. Clubu a večerem vás bude provádět zakladatel cestovatelského festivalu Kolem světa Karel Wolf.

Čtvrtek 7. února

Další cestovatelský večer si můžete užít v Kavárně co hledá jméno, tentokrát s přednáškou o výpravě na Antarktidu s názvem „Směr Antarktida: Poslední nepřezkoumaný kontinent“. Začíná se v 18:45.

Sobota 9. února

Na Náplavce se bude konat pravidelné Farmářské tržiště. Můžete se těšit na ochutnávky domácích koláčů, chilli omáček, ukázky řemeslníků a pouliční umělce.

Neděle 10. února

Cestovatelský večer do třetice, který vás pro změnu zavede do hlubin Kolumbijské džungle v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Přednáška „Pěšky džunglí do Ztraceného města“ se bude konat od 18:00Kavárně dobrodruha.

Na svůj další zápas vás zve hokejový tým ekonomky HC Ekonom, který bude tentokrát bojovat proti týmu Raiders. Zápas začíná v 19:00Malé sportovní hale v Holešovicích.

Příští týden

Již v pondělí 11. února začíná první týden nového semestru. Spolu s ním začne taky podávání přihlášek na magisterské výměnné pobyty. Více informací o tom, jak podat přihlášku na erasmus, se dočtete v tomto odkazu.

Mohlo by tě zajímat: