Týdenní přehled akcí: festival Prague Pride i burza rostlin

3. 8. 2019 | | Studentský život pruvod_019

Půlka prázdnin už je za námi, to ale neznamená, že by v Praze už nebylo co dělat, právě naopak. Kromě letních kin, ve kterých uvidíte české i zahraniční filmy, si můžete jít třeba zacvičit jógu nebo se v Letní akademii multimédií zdokonalit v práci s fotografiemi.

Pondělí 5. 8.

Vyučující stojící za Akademií multimédií nezahálí ani o prázdninách. Tento týden se vždy od 9:00 do 16:00 můžete naučit, jak správně fotit i upravovat fotografie, i pokud zatím nemáte s focením žádné předchozí zkušenosti. Přihlásit se můžete na tomto odkaze.

I tento týden máte v Praze plno možností, kam jít do letního kina. Jedna z nich se naskytne už v pondělí od 21:00 ve Skautském institutu na Staromáku. Na pavlači se tentokrát bude promítat legendární český film podle knihy Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. Vstupné vás vyjde na 60 Kč.

Středa 7. 8.

Rádi byste si domů přidali trochu zeleně nebo naopak se kvůli všem rostlinám nemůžete v pokoji ani pohnout? Tak či tak přijďte na Rostlinnou štafetu do Zahrady na niti. Od 10:00 lze vaše nechtěné výpěstky vyměnit s ostatními účastníky za něco jiného. Přijít můžete i s prázdnou, každý účastník si však musí odnést aspoň jednu rostlinu. Akce je zdarma.

Již tradičně bude středa na pěší zóně Anděl patřit všem milovníkům jídla. Nabídka tentokrát nebude zaměřena pouze na jednu světovou kuchyni. Na akci s názvem Delikatesy na Andělu nakoupíte od 8:00 do 20:00 všechno od francouzských vín přes řecké olivy až po japonské omáčky.

Čtvrtek 8. 8.

Ti, kteří by se rádi trochu protáhli, můžou přijít v 17:50 do Přestupní stanice, secondhandu podporujícího lidi bez domova na Žižkově, na pravidelnou čtvrteční jógu v PřestupceCvičení vás bude stát stovku, nezapomeňte si s sebou přinést vlastní karimatku.

Sobota 10. 8.

Přednášky, party a další akce v rámci festivalu na podporu LGBTQ+ menšin Prague Pride sice budou v Praze probíhat celý týden, vyvrcholí však až v sobotu Pride průvodem. Ten vyrazí v 11:30Ulice Na Příkopě a dojde až do Letenských sadů, kde bude plynule pokračovat akcí plnou koncertů, workshopů, stánků a mnoho dalšího.

Jestli nebudete mít náladu na party, můžete v Kasárnách Karlín zhlédnout film Quentina Tarantina Hanební pancharti. Promítání začíná ve 21:00 a lístek stojí 80 Kč. Koupit si ho můžete i v předprodeji tady.

Foto: Valerie Chlubnová

Mohlo by tě zajímat: