Týdenní přehled akcí: Majálesový průvod a sportovní den

20. 4. 2019 | | Studentský život majales_majka

Třetím dubnovým týdnem vrcholí oslavy studentstva a koná se tradiční Pražský Majáles. Ten začne již tradičně průvodem, který vyráží z Karlova náměstí a skončí na Strossmayerově náměstí. Přijďte podpořit VŠE do průvodu a nezapomeňte hlasovat pro kandidáty za VŠE krále Martina VŠEmohoucého a královnu Martinu.

Úterý, 23. dubna

Týden odstartuje studentský klub VŠE Toastmasters s workshopem Public speaking with VŠE Toastmasters. Workshop od Toastmasters vám pomůžou i například s improvizací nebo konstruktivní zpětnou vazbou. Akce se koná od 19:30 v RB 212.

Zajímá vás fungování největší evropské burzy? Pojďte si poslechnout příběh růstu Deutsche Böerse z úst Tomáše Chudého, absolventa Stanford University Graduate School of Business a součásného Executive Directora pro Product Management a Software, který působí v Deutsche Böerse již přes 12 let. Inside Deutsche Böerse- z VŠE na Stanford do DBG se bude konat od 19:45 v místnosti RB 209.

Středa, 24. dubna

Jak se správně vyřizuje pojistná událost a jak na správné připojištění na cesty osvětlí přednáška pořádaná Klubem studentů cestovního ruchu CUFR, Europ Assistance – Cestovní asistence v praxi v 19:45 do SB 309.

Touto akcí středeční program ale nekončí. Spolek 4FIS pořádá od 18:00 v budově FIVE lekci datové analýzy ve Spotfire, kde vám ukážou různé typy datové vizualizace a můžete si zkusit vytvořit vlastní dashboard v aplikaci TIBCO SPOTFIRE.

Odpočinek a zábavu naleznete na Pub Quiz vol. 8. Ten se koná v Café Pavlač od 20:00. Prostor kavárny je omezený a je nutné svůj tým co nejdříve registrovat.

Klub mladých politologů pořádá debatu na téma budoucnost Evropské unie. Debaty Kam směřuje EU? se bude účastnit hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda a člen bankovní rady Aleš Michl. Akce začne ve 19:45 v NB A.

Čtvrtek, 25. dubna

Ve čtvrtek se můžete přijít podívat na celodenní konferenci zaměřenou na nejistou budoucnost finančních profesí: Finanční profese jako ohrožený druh: Robotizace. Budou pracovní pozice ve financích nahrazeny umělou inteligencí? To přijďte zjistit od 9:00 do Rajské budovy. Akci pořádá Klub přátel účetnictví a akce je zdarma.

Volný čtvrtek můžete také vyplnit účastí na Rektorském sportovním dni. V celém areálu VŠE se budou konat individuální i týmové sportovní aktivity. Součástí sportovního dne je také Všelympiáda, která je pořádaná na kolejích Jarov. Zde zahraje kapela Osm Setin bez Jídla nebo finalista VŠE Talent SAXO FRANCIS. Součástí akce bude také možnost slanit jednu z kolejí.

Pátek, 26. dubna

Pátek se ponese v duchu exkurze. S Bankéřským klubem můžete navštívit jedinou zajišťovnu v ČR – VIG Re a dozvědět se tak zajímavosti a specifika o podnikání v tomto oboru. Akce Company visit ve VIG Re se bude konat od 13:00 do 18:00.

Sobota, 27. dubna

Sobota bude ve znamení studentských oslav jara. Je tu totiž 15. ročník Pražského Majálesu a s tím spojený nejen studentský festival, ale také Majálesový průvod, který začne v 9:30 na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova. Podruhé vystoupí interpreti živě již v průvodu. Za VŠE zahraje kapela Mirai. Samotný Pražský Majáles 2019 pak odstartuje ve 12:00 na Letišti v Letňanech.

Majáles ale není jedinou akcí, která se o víkendu koná. Prahaton je další událost, na které byste neměli chybět. Je to týmová hra, která vás “provede” Prahou a poukáže na tajemná místa, o kterých možná doteď ani nevíte. I když se jedná o týmovou hru, přihlásit se můžete i samostatně a so týmu vás přiřadí organizátoři – skvělá příležitost, jak poznat nové lidi. Prahaton odstartuje v místě Bar/áku v 9:30.

 

 

 

Mohlo by tě zajímat: