Týdenní přehled akcí: Oslavte 17. listopad se svými spolužáky na Albertově a Národní třídě

13. 11. 2023 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Již tradiční událost osmého týdne semestru, tzv. Inovační týden, máme úspěšně za sebou a my věříme, že jste navštívili nejednu zajímavou přednášku, díky které se vám zase o něco více rozšířily obzory. Zároveň doufáme, že jste načerpali energii do dalších náročných týdnů. Příští týden se ponese ve znamení oslav 34 let od sametové revoluce, klíčové události našich dějin. Pojďme se tedy společně podívat, jakými akcemi a aktivitami můžeme vyplnit příští, v pořadí devátý, týden výuky.

Pondělí 13.11.

Jste zapálení cestovatelé a chtěli byste poznat další spolužáky, kteří to mají stejně? Pak určitě nemůžete vynechat náborové pivko, které si pro vás připravil Klub cestovatelů VŠE. Není nic lepšího než být obklopen lidmi se stejnými zájmy, a proto neváhejte a na akci, která se koná ve Spirit baru v 19:30 určitě dorazte, registrovat se můžete zde.

Úterý 14.11.

Psychické zdraví studentů už dávno není tabu. Není jednoduché zvládat školu, práci a osobní život dohromady. Proto je pro vás připravena akce Když je VŠEho moc – aneb jak se při studiu nezbláznit. Akce začíná v 18:00Likešově aule projekcí krátkometrážního dokumentu Musíš? Následuje představení situace na VŠE a dozvíte se mimo jiné užitečné informace o psychologické poradně VŠE. V poslední hodině programu od 19:00 do 20:00 je naplánován workshop organizace Nevypusť duši, která šíří povědomí o psychickém zdraví studentů. Registrace možná na tomto odkaze.

Klub mladých politologů organizuje debatu o aktuálním tématu izraelsko-palestinké války. Mezi zajímavými hosty nebudou chybět Irena Kalhousová, současná ředitelka Herzlova centra izraelských studií, či Ivo Zelinka, velitel Skupiny kybernetických a informačních sil v rámci Armády České republiky. Debata proběhne od 18:00 do 19:00NB C.

Středa 15.11.

Klub studentů cestovního ruchu (CUFR) má pro vás připravený Pub Quiz a ty nejlepší účastníky nemine ani cenná odměna. Kvíz se bude konat od 18 hodin v Puma Place Prague (Krákora Restaurace Bar). Registrace nutná na odkaze.

Studenti Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) by neměli vynechat veřejnou prezentaci kandidátů na pozici děkana jejich fakulty. Svůj program a vizi přednesou kandidáti Martina Jiránková a Štěpánka Zemanová ve 14:30 v posluchárně RB 210. Více informací, včetně životopisů kandidátů naleznete zde.

Na zmíněnou prezentaci kandidátů naváže ihned po skončení v 16:15 debata se studentskými senátory restauraci Umbrella. Neváhejte a zapojte se do dění na FMV, protože i váš hlas může být vyslyšen.

Pátek 17.11.

Klub mladých politologů VŠE ve spolupráci s Politologickým klubem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a organizací Svobodný listopad pořádá k příležitosti oslav 34 let od Sametové revoluce akci s názvem Sametový rozvod: Česko a Slovensko po 30 letech. Od 14 hodin na Albertově budou nejenom o vzájemných vztazích Čechů a Slováků debatovat vzácní hosté: politolog Petr Just, slovenská diplomatka Magda Vášáryová a český diplomat a politik Michael Žantovský.

Od 10 do 20 hodin bude probíhat tradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě, letos s názvem Korzo Národní: 10 let oslav svobody. Videomapping, hudba, divadlo, workshopy, přednášky, debaty, výstavy nebo audiovizuální instalace. Na programu je přes sto programových bodů a čtyři sta organizací a účinkujících.

Sobota 18.11.

Nadcházející divadelní událost, kterou nesmíte minout – Noc divadel. Teď k tomu přidejte podtitul „Hoří!“ a máte klíč k největšímu divadelnímu svátku. Prohlídky, divadelní dílny, diskuse s tvůrci, představení, která nenajdete v běžném programu, a to vše zdarma nebo za symbolické vstupné. Letošní téma? Inspirace Národním divadlem. Těšit se můžete na neuvěřitelný divadelní zážitek. Program a seznam divadel, která se do akce zapojí můžete nalézt zde.

Mohlo by tě zajímat: