Týdenní přehled akcí: připojte se ke stávce studentů VyjdiVen na VŠE

12. 5. 2019 | | Studentský život VyjdiVen

Třináctý týden končí a zítra začíná zkouškové období. Ačkoli se o zkouškovém standardně moc věcí neděje, tento týden bude výjimkou. Již ve čtvrtek se bude opět konat protestní stávka studentů s názvem „VyjdiVen!“, jejímž smyslem je boj proti omezování demokratických hodnot v České republice. Vysoká škola ekonomická (VŠE) se stejně jako minulý rok opět připojí. Organizátoři stávky vyzývají všechny občany ČR, především však studenty středních a vysokých škol, aby ve čtvrtek v pravé poledne vyšli ven ze škol, tříd, pracovišť a domovů a připojili se ke stávce studentů, kterým tato země není lhostejná.

Pondělí 13. května

Začíná se zkouškové období. To potrvá až do pátku 21. června.

Úterý 14. května

V areálu České zemědělské univerzity (ČZU) na Suchdole se bude konat soutěž krásy „Miss Agro 2019“. Deset finalistek bude soutěžit o titul nejkrásnější studentky ČZU. Kromě toho se můžete těšit na koncerty Prago Union, UDG, No Name a mnoho dalšího. Začátek akce je o 14:00 a vstup je zdarma.

Středa 15. května

Fakulta podnikohospodářská vás zve na „Exekutivní kurz – Mistrovství inbound marketingu“. Jan Mareš, vyučující na Katedře podnikání, vás naučí řídit tvorbu obsahu vašeho webu, zlepšit viditelnost ve vyhledávačích a získat návštěvnost díky inbound marketingu a linkbuildingu.  Kurz začne o 9:00 v místnosti RB 436A.

Pokud si chcete podat přihlášku na francouzský program MBA- MAE, máte poslední den. Jedná se o postgraduální „double degree“ studium ve spolupráci s IAE Lyon School of management. Program umožňuje získat kromě MBA titulu VŠE také francouzský státní diplom MASTER Management et Administration des Entreprises.

Čtvrtek 16. května

Na VŠE se bude opět konat protestní akce studentů proti omezování demokratických hodnot v ČR. „VyjdiVen na VŠE“, která je součástí celorepublikové studentské stávky VyjdiVen.  Organizátoři stávky vyzývají studenty VŠE, aby ve 12:00 opustili prostory školy a protestně vyšli před Starou budovu. Na to pak naváže setkání na Palachově náměstí ve 13:00. Organizátoři požadují rezignaci ministryně spravedlnosti Marie Benešové, aby současná vláda ČR znovu požádala o důvěru ve sněmovně, aby prezident ČR jednal státotvorně, v zájmu své země a v zájmu občanů České republiky a aby Senát stále důrazně vystupoval na obranu ústavy, demokracie i nezávislé justice. Akci podpořilo několik spolků VŠE včetně redakce iListu.

Pátek 17. května

Pokud se zajímáte o oceňování nemovitostí, přijďte na „Den otevřených dveří MBA studijního programu Nemovitosti a jejich oceňování“ (MBARE). Konat se bude mezi 14:00 a 16:00 v místnosti NB 177A.

Sobota 18. května

Blíží se jedna z největších událostí české turistiky, „Pochod Praha-Prčice“. Nejdelší trasa, začínající v Praze na Hájích, startuje mezi 4:50 a 6:30. Existuje ovšem několik dalších kratších tras se startem v Sedlčanech, Táboře, Benešově a dalších, které můžete absolvovat.

Máte rádi rytmy latiny, standardu, swingu, rock ‚n‘ rollu a dalších stylů 20.-60. let minulého století? Tak přijďte na „Taneční večer s kapelou Hot Wings“, součástí které je i několik bývalých studentů VŠE. Akce se koná od 18:30 v Sokolovně Řepy.

Neděle 19. května

Od 11:00 se bude na Karlínském náměstí konat již tradiční „Pivo a Burger festival“. Kromě pivních speciálů a burgerů se můžete těšit také na doprovodný hudební program.

Pokud máte radši víno, přijďte na Rašínovo nábřeží na osmý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů „Růžový máj na Náplavce“. Akce začne o 10:00.

Mohlo by tě zajímat: