Týdenní přehled akcí: Pro každého něco, všechno online

24. 10. 2020 | | Studentský život Learning language online

Dne 21. října vláda přijala další opatření, jejichž rozsah bychom mohli nazývat nám již dobře známým, nejen vládou stále diskutovaným, lockdownem. Organizátoři se přizpůsobují a všechny, nejen pražské, eventy se konají online formou. Tento týden se dozvíte něco o podnikání, o burze i o studiu v zahraničí. Zároveň budete mít možnost zamyslet se nad otázkou svobodné Evropy nebo si jít zaběhat na oslavu vzniku Československa.

Pondělí 26. října

Na pondělí si pro vás skupina Pomáháme dobrým myšlenkám připravila přednášku Projektové řízení vs. agilní techniky. Petr Mašek a Olga Shelongová vám přiblíží denní chod současných velkých firem. Dozvíte se, jak probíhá organizace celé firmy, řízení projektů, práce s lidmi, a jaké jsou v této oblasti nové trendy. Přednáška bude probíhat online od 16:00 do 17:00 a budete se k ní moci připojit přes Facebook skupiny.

Zajímá vás možnost během studia vycestovat do Německa? Pak je zde prezentace Do Německa na zkušenou pro VŠE. Dozvíte se, jak během cesty ušetřit, co vše je potřeba k žádosti o stipendium a spoustu dalších praktických rad od zkušených absolventů těchto pobytů. Jedná se o projekt Česko-německého fóra mládeže, které dlouhodobě předává rady a informace o možnostech studia a vycestování do Německa. Prezentace bude vzhledem k současné situaci probíhat online od 17:00 a můžete se k ní připojit zde.

Pozorovatele burzovního dění by jistě mohla zajímat panelová diskuse Pilulka.cz: vstup na burzu. Událost byla naplánována po úspěšném zakončení veřejné nabídky akcií společnosti Pilulka Lékárny, a.s., o které byl enormní zájem. Moderátorem diskuse, která začne v 18:00, bude Dominik Stroukal – hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Odkaz na tuto online diskusi bude v nejbližší době dostupný na facebookových stránkách události.

Úterý 27. října

V úterý pořádá digitální agentura Modrého ducha Workshop: Jak získávat zpětnou vazbu a jak s ní pracovat. Událost může být přínosná pro každého studenta podnikatele, kterého by zajímalo, jak jejich web / e-shop vypadá v očích zákazníka. Workshop bude probíhat online od 9:00 a je pouze pro přihlášené. Registrovat se tedy můžete zde. Počet míst je limitován.

Úterý nabízí něco pro zájemce o Skandinávii. Vše podstatné o studiu v severských zemích se dozvíte od Nicole Štýbnarové online v úterý od 16:00 na přednášce s názvem Chceš na studia do Skandinávie? Víme, jak na to, připoj se online! Pozor, na událost je nutné se registrovat.

Středa 28. října

Každý rok se 28. října na oslavu vzniku Československa koná Sokolský běh republiky. Závod se tradičně běží ve 32 českých městech. Letošní rok se závody uskuteční až 28. listopadu, tedy o měsíc později, z důvodu nouzového stavu. Protože ale smyslem celého projektu je právě oslava založení Československa, rozhodli se organizátoři oslavu pojmout individuální výzvou, kdy každý účastník může 28. října vyběhnout sám, kdekoliv se mu zachce.

Symbolicky se také v den státního svátku koná Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci. Akce začíná od 11:55 v Praze na náměstí Republiky.

Čtvrtek 29. října

Se čtvrtkem přichází další možnost připojení se na online přednášku. Tentokrát se dozvíme něco o práci operátorů tísňových linek. On-line přednáška – Seznamte se: Operátor tísňové linky se koná ve spolupráci s Aplikací záchranka od 16:30.

Čtvrtek nabízí i událost z trochu jiného soudku. Institut zdravého života Welko připravil ideální událost pro slečny libující si ve zdravé výživě a zdravém životním stylu. Cílem webináře Mýty a pravdy ve výživě je vyvrátit pomocí vědecky podložených faktů ty nejrozšířenější mýty a polopravdy o výživě. Připojit se můžete opět online od 17:00.

Pátek 30. října

Počasí ani situace nejsou nejvhodnější pro podzimní grilování. To nám ale nezabrání si udělat pořádný kus grilovaného masa v pohodlí domova. Online kurz grilování s Mahulenou Bočanovou a jejím hostem by mohl být příjemným odreagováním po celém týdnu vzdělávání plných přednášek a webinářů.  Domácí minigril si můžete připravit v pátek v 18:00.

Sobota 31. října

Na otázku „Jak je na tom dnes Evropa se svobodou?“ se budou snažit odpovědět myslitelé, kulturní pracovníci a umělci z celé Evropy  během Freiraum Festivalu, který se koná dohromady v sedmnácti evropských městech. Česká verze této online diskuse proběhne v sobotu od 12:21, kde vystoupí tři řečníci, a to matematik a vizionář Karel Janeček, ředitel Institutu H21 Adam Růžička a projektový manažer Jan Hořeňovský. Pro účast je nutné se registrovat.

Mohlo by tě zajímat: