Týdenní přehled akcí: Události k výročí Sametové revoluce

10. 11. 2019 | | Studentský život vse budova2-02

Devátý týden školy bude možná pro některé po školní stránce oddychový, protože průběžné testy máme převážně za sebou. Událostmi bude ale pořádně nabitý. V příštím týdnu nás čeká výročí Sametové revoluce, které je každoročně popudem k občanské mobilizaci a organizaci mnoha akcí.

Pondělí 11. 11. 2019

Akce vázané na výročí pádu komunismu se konají už od začátku týdne. V pondělí proběhne v Evropském domě debata Café Evropa na téma “Třicet let svobody – jak je lze vnímat a co nás čeká?”, kde proběhne nejen moderovaná diskuze mezi hosty, ale bude dán prostor i otázkám veřejnosti. Akce začíná v 18 hodin a nezávazně registrovat se můžete zde.

První den v týdnu v 9 hodin  bude také spuštěn prodej lístků na Ples VŠE. Za lístky na stání zaplatíte 400 korun a za lístky na sezení 500 korun. Letošní dresscode plesu je Black & White. 

Úterý 12. 11. 2019

V úterý proběhne další seminář pořádaný CIKS VŠE tentokrát na téma “Kde získat důvěryhodná data (statistické databáze)”. Seminář proběhne v Klubu knihovny od 9:15 a naučí vás pracovat s daty, která nejsou volně dostupná a musí se hledat ve specializovaných databázích.

Od 17:00 se v budově školy také koná meetup s názvem Ženy v marketingu ve spolupráci s Reiffeisenbank. Po akci můžete zůstat a vychutnat si kávu a networking.

Úterní program ale tímto nekončí. Klub investorů společně s KPMG a CVCA si pro Vás připravili sérii tří workshopů Poznej Due Diligence, z nichž první se koná od 18:30 v budově KPMG. První workshop proběhne s advokátkou Ivou Baranovou a podívá se na problematiku due dilligence z pohledu práva a daní. Na akci je nutné se zaregistrovat nejpozději do nedělní půlnoci.

Večer také můžete přijít natrénovat taneční kroky na ples na 13. Taneční workshop na VŠE pořádaný All Arts Clubem. Lekce proběhne od 20 hodin v budově školy. Přesné místo bude zveřejněno.

Středa 13. 11. 2019

Ve středu nás čeká druhý seminář CIKS na téma “Kde hledat legislativní data” od 11 hodin opět v Klubu knihovny.

Tímto dnem také končí přihlašování do inkubátorského programu TroufniSI organizovaném pod záštitou Skautského institutu. Kdokoli do věku 30 let může přijít s nápadem, který bude přínosný pro společnost a zejména veřejný prostor. Rolí inkubátoru je pak pomoc s realizací nápadu. Takto pomohl přenést do reality například projekty jako Honest Guide nebo Pragulic.

Středeční program nabídne zábavu i pro shopaholiky. Studenti Arts managementu pořádají v Café Lajka od 16:00 Arts Sekáč 2019. Přijít můžete nejen nakupovat, ale můžete i prodávat. Část výdělku půjde na dobré účely.

Večerní program zase pomůže vyplnit University Traffic Light Party. Podle zeleného náramku poznáte, kdo je singl a hurá na seznamování! Party začíná ve 21 hodin v klubu Nebe na Václavském náměstí.

Čtvrtek 14. 11. 2019

Čtvrtek nebude sice akcemi nabitý tak, jako jiné dny, ale můžete ho využít třeba k návštěvě kina. Premiéru bude mít český snímek Amnestie, který mapuje události největší vězeňské vzpoury Československa a zároveň životní příběh 3 párů na pozadí turbulentních událostí Sametové revoluce.

Pátek 15. 11. 2019

Umíte zpívat, tancovat, kouzlit nebo máte talent na něco jiného a chcete ukázat, co ve vás je? Neváhejte a zúčastněte se soutěže VŠE má talent! Vyhrát můžete hodnotné ceny a ti nejlepší z nejlepších vystoupí na finále na Plese VŠE 4. prosince. Přihlásit se můžete do pátku tady a první kolo proběhne už v sobotu 16.

Koncem pracovního týdne také končí předprodej lístků na Ples VŠE, a to už v 15 hodin. Pokud prodej nestihnete,  nezoufejte. Můžete se stále obrátit na portál Ticket Master a pořídit si lístek na sezení online.

Sobota 16. 11. 2019

30 let od Sametové revoluce oslavujeme za situace, kdy jsou v ohrožení justice a veřejná média a na Hradě sedí prezident nerespektující Ústavu. Svůj názor na společenské dění můžete přijít vyjádřit v sobotu na Letenskou pláň od 14 hodin na akci Letná 2 – znovu za demokracii!. Shromáždění je zároveň občanskou iniciativou ve snaze o podporu demokracie v naší zemi.

Neděle 17. 11. 2019

Státní svátek letos připadne na neděli. Během celého dne si budeme připomínat výročí 30 let od Sametové revoluce, která znamenala pád komunistického režimu, nastolení demokratické vlády a znovupočátek éry svobody. Svobodu bychom ale neměli brát jako samozřejmost, a proto se můžete zúčastnit velké pouliční oslavy na Národní tříděKorzo Národní: 30 let svobody. Oslava je pojatá jako poděkování těm, kteří se před 30 lety zasloužili o vymanění ze spárů komunismu a bude ji celý den už od 9 hodin provázet heslo a hashtag #díkyžemůžem. 

Mohlo by tě zajímat: